WAŻNA INFORMACJA
 
 
  

 
18.12.2014. Konferencja Naukowa GPW
 
 
 12-14 grudnia w Jugowicach odbyła się Konferencja Naukowa GPW organizowana przez Koło SEP przy Politechnice Wrocławskiej, na którą została zaproszona większość uczelni o profilu elektryczno- energetycznym z całej Polski. Uczestnicy zaprezentowali owoce swojej kilkumiesięcznej pracy, a najlepsze artykuły nagrodziła oraz wyróżniła zebrana Komisja. Wśród zaproszonych gości byli także laureaci konkursu Studencki Nobel oraz doktoranci oraz studenci uczelni technicznych. W skład komisji do oceny pracy studentów należeli m. in. :
Dr inż. Andrzej Hachoł - Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP Prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant - Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej Dr hab. inż. Eugeniusz Hotała - Przewodniczący Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Politechnikę Śląską a zarazem Koło SEP przy Politechnice Śląskiej reprezentowało trzech studentów, których artykuły zakwalifikowały się do konkursu. Byli to kol. Igor Skotniczy, Mateusz Piątek oraz Kamil Warian. Z dumą informujemy, że pierwsze miejsce oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe za najlepszy artykuł konferencji otrzymał jednogłośnie student wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, kol. Mateusz Piątek za swój artykuł pt. "Projekt instalacji elektrycznej niskiego napięcia z układem SZR". Wszystkie artykuły opublikowane podczas konferencji można znaleźć w specjalnym wydaniu materiałów z konferencji o numerze ISBN: ISBN 978-83-7493-879-2.
Więcej o Konferencja Naukowa "Generacja, Przesył, Wykorzystanie" w nadchodzącym numerze "Pryzmatu" oraz "Tygodnia w SEP".

do pobrania album zdjęć z konferencji

 

 
18.12.2014. Seminarium szkoleniowe zorganizowane przez Koło SEP nr 9
 
 
 Dnia 16 grudnia 2014 roku Koło SEP nr 9 przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Gliwice zorganizowało seminarium szkoleniowe pt. " Nowoczesne metody badań odbiorczych oraz zaawansowana diagnostyka izolacji kabli SN i WN za pomocą sygnałów napięcia przemiennego DAC".

W pierwszej części seminarium swoje wystąpienie miał Nasz Kolega Andrzej Kaliga, który jest członkiem zespołu zajmującego się eksploatacją i diagnostyką kabli Sn i WN w TD S. A.

Drugą część seminarium poprowadził Pan Jarosław Parciak - Prezes firmy onSite HV Solution Central Europe Sp z o.o. , która specjalizuje się w diagnostyce kabli Sn i WN w Polsce i na Świecie z wykorzystaniem systemów pomiarowych OWTS. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i było miejscem ciekawych dyskusji."

Robert Zając

 

 
15.12.2014. II Kongres Elektryki Polskiej już za nami
 
 
 W dniach 1 i 2 grudnia 2014 roku odbył się w Warszawie II Kongres Elektryki Polskiej pod hasłem Elektryka i Cyfryzacja - Polska wobec wyzwań XXI wieku. Kongres został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego i Patronatem Merytorycznym Ministra Gospodarki, Janusza Piechocińskiego.
Bogaty program merytoryczny Kongresu obejmował wiele zagadnień z obszaru szeroko rozumianej elektryki, w tym energetykę jądrową, trakcję elektryczną, elektrykę w systemach inteligentnego transportu, cyfryzacyjne wyzwania elektryki, cyberbezpieczeństwo, elektroenergetykę, przemysł elektrotechniczny, mechatronikę, elektrykę w medycynie, energetykę rozproszoną i odnawialne źródła energii.
Jedno wystąpienie pochodziło z naszego środowiska. Zespół autorów: Henryk Kocot, Roman Korab i Maksymilian Przygrodzki z Politechniki Śląskiej zaprezentował referat "Zasadnicze problemy sieci przesyłowej KSE".
Oddział Gliwicki na Kongresie reprezentowali również Koledzy: Jan Kapinos, Kazimierz Gierlotka, Krzysztof Kluszczyński, Krzysztof Kolonko, Bogusław Kasperczyk, Adam Pilśniak. W obradach uczestniczyła również grupa 5 studentów, członków Koła SEP przy Politechnice Śląskiej.

Opr. B. Kasp.

 

 
15.12.2014. ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE NOWOROCZNE
 
 
 Sekcja Energetyki Oddziału Gliwickiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich serdecznie zaprasza na uroczyste Spotkanie Noworoczne Kolegium Sekcji w dniu 24.01.2015r godz. 17.00 w Restauracji "Bagatela" w Gliwicach ul. Matejki 2. Spotkanie to będzie połączone z wieczorkiem tanecznym przy muzyce zespołu Format.
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat OG SEP ( tel. 032 2311430) do dn. 13.01.2015r.

Aleksander Baranowski

 

 
8.12.2014. BIESIADA ANDRZEJKOWA ODDZIAŁU GLIWICKIEGO SEP
 
 
 W dniu 28 listopada 2014 r. w godz. 1900 - 2300 w Sali bankietowej restauracji "MAG" w Gliwicach odbyła się biesiada SEP-owców Oddziału Gliwickiego, w której uczestniczyło 87 osób.
Biesiada ma tradycyjnie, niezmienną konwencję tj:
dobre jedzenie,
zbiorowe śpiewy przy akompaniamencie gitary,
akordeonu, skrzypiec oraz śpiewnika wyświetlanego na ekranie,
tańce przy muzyce mechanicznej.
Dobra oprawa muzyczna, wyśmienicie dobrane piosenki turystyczno-biesiadne oraz stare i nowe przeboje a także "mocna" muzyka do tańca spowodowały, że w sali bankietowej było gwarno i wesoło.

Album zdjęć DO POBRANIA.

K.B.

 

 
30.11.2014. Spotkanie Elektryków Polskich w Czeskim Cieszynie.
 
 
 W dniu 27 XI 2013 r., delegacja naszego Oddziału w osobach kol. kol. Krzysztof Kolonko - członek ZGSEP, Andrzej Sanocki - wiceprezes Oddziału Gliwickiego i Andrzej S. Grabowski uczestniczyła w Spotkaniu Elektryków Polskich w Czeskim Cieszynie.

Zarząd Stowarzyszenia Elektrotechników Polskich w Republice Czeskiej (koło SEP), przedstawił sprawozdanie z działalności merytorycznej i finansowej za lata 2013-2014. W spotkaniu uczestniczyli także prezes Oddziału Bielsko-Bialskiego i przedstawiciel wyższej uczelni technicznej z Czech.

W imieniu naszego Oddziału wystąpił kol. K. Kolonko, dziękując za zaproszenie i wręczył kolegom stosowany adres Prezesa naszego Oddziału kol. Jana Kapinosa wraz z wydawnictwami z okazji 95 lecia SEP.

Następnie zgromadzeni dyskutowali nad programem działalności na 2015 rok i bolączkach dotykających środowisko elektryków polskich w Czechach.

asg

 

 
30.11.2014. Konwersatorium
 
 
 Spotkanie Konwersatorium w ostatni wtorek listopada otworzyło, wspomnienie prof. S. Mierzwińskiego o początkach jego studiów w trakcie organizowania Politechniki Śląskiej.

    
Był jednym z pierwszych studentów, którzy rozpoczęli naukę jeszcze w Krakowie. Wiązankę kwiatów z okazji 70 lecia Wydziału, wręczył profesorowi Dziekan Wydziału prof. A. Sowa, który zaszczycił spotkanie Konwersatorium w tej intencji.

asg

 

 
12.11.2014. XXXI GÓRSKI RAJD ENERGOPROJEKTÓW PO KARPATACH POŁUDNIOWYCH- prelekcja
 
 
 W dniu 4.11.2014r. w kameralnej atmosferze kol. Roman Cioch podzielił się wrażeniami z przedmiotowego rajdu. W poszczególnych dniach wędrowano po:
Dzień I - Alba Luli i Góry Fogarskie
Dzień II - Góry Ciucas
Dzień III - Góry Gucegu
Dzień IV - Brach, Brasov i Wodospady 7 schodów
Dzień V - Góry Piatra Craiulni
Dzień VI - Sighisoara

GALERIA ZDJĘĆ do pobrania

K.B.

 

 
7.11.2014. Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka w Gdańsku

 
 
 W dniach 23-26 października 2014r pięcioro studentów Studenckiego Koła Naukowego SEP, uczestniczyło w Ogólnopolski Dniach Młodego Elektryka.


Tegoroczna Edycja odbyła się w Gdańsku, tematem była energetyka jądrowa.
Uroczysta inauguracja odbyła się w auli głównej Politechniki Gdańskiej, gdzie uczestnicy koła wysłuchali następujących wykładów:
"Wielkie awarie w przemyśle jądrowym"
"EDF PWR Fleet Overview and Experience"
"Social aspects of Nuclear Power Plant"
W pierwszym dniu obchodów odbyło się również spotkanie z Prezesem SEP, na którym zostały wręczone nagrody i wyróżnienie dla najaktywniejszych członków Stowarzyszenia. Pierwszy dzień zakończył się zwiedzaniem laboratoriów Politechniki Gdańskiej oraz wystawy na temat życia i działalności Kazimierza Szpotańskiego.

Kolejny dzień obchodów rozpoczął się od wykładu "Bezpieczeństwo Elektrowni Jądrowych z reaktorami III generacji", po którym członkowie SKN SEP wzięli udział w konkursie wiedzy o Kazimierzy Szpotańskim oraz w Lidze Elektryków. Równolegle dwóch delegatów Naszego koła brało udział w wyborach nowego przewodniczącego SRK. Dzień drugi zakończył się zwiedzaniem gdańskiej starówki.


W trzecim dniu ODME studenci brali udział w panelu dyskusyjnym na temat Aspektów społecznych i bezpieczeństwa budowy elektrowni jądrowych w Polsce. W tym dniu członkowie SKN SEP uczestniczyli także w wycieczce po Stoczni Gdańskiej jak i Europejskim Centrum Solidarności.
Dzięki uczestnictwu w ODME mieliśmy możliwość nawiązania nowych kontaktów wśród społeczności młodych elektryków z całej Polski jak i wymiany doświadczeń w prowadzeniu kół.


Pragniemy bardzo serdecznie podziękować organizatorom za bardzo dobrze przygotowane wydarzenie oraz Oddziałowi Gliwickiemu SEP, JM Rektorowi Politechniki Śląskiej i Dziekanowi Wydziału Elektrycznego za wkład finansowy, bez którego nie moglibyśmy uczestniczyć w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka.

Krzysztof Habelok

 

 
3.11.2014. Odsłonięcia tablicy ku czci Profesora Wilibalda Winklera

 
 
 Na Wydziale Elektrycznym rozpoczęły się obchody 70 lecia istnienia Wydziału. Po mszy w intencji Wilibalda Winklera i zmarłych profesorów Wydziału w kościele św. Michała koncelebrowanej przez bp. Wieczorka, w holu Wydziału zebrali się goście, by osłonić tablicę ku czci Profesora.

Dziekan Wydziału Elektrycznego powitał wśród zgromadzonych dr Teresę Winkler, żonę profesora z córką, premiera Jerzego Buzka, przedstawicieli kurii z bp. Janem Kopcem na czele. Władze reprezentowali wojewoda Andrzej Pilot i samorządowcy Małgorzata Mańka-Szulik prezydent Zabrza i Joachim Bargiel wójt Gierałtowic. Obecny był także rektor JM Andrzej Karbownik. Wspominali profesora Jerzy Buzek, rektor Andrzej Wiszniewski i Małgorzata Mańka-Szulik. Byli obecni także przedstawiciele przemysłu. Oddział SEP reprezentował prezes Jan Kapinos

Odsłonięcia tablicy dokonali JM Rektor Andrzej Karbownik z córką Profesora Winklera.

Po uroczystości Dziekan Paweł Sowa zaprosił uczestników na skromny poczęstunek do Sali Rektorów.

asg

 

 
3.11.2014. Giełda Pracy i Przedsiębiorczości organizowana przez Politechnikę Śląską

 
 
 W dniu 23pażdziernika 2014r. członkowie Studenckiego Koła SEP uczestniczyli w Giełdzie Pracy i Przedsiębiorczości. Giełda jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Politechnikę Śląską, w którym uczestniczą przedsiębiorcy z regionu oraz studenckie organizacji i koła naukowe.

W tym roku koło SEP uczestniczył w giełdzie w charakterze wystawcy. Na przygotowanym stanowisku studenci mogli zapoznać się z profilem działalności Koła jak i całego Stowarzyszenia oraz uzyskać informacje o planowanych wydarzeniach. Zorganizowana akcja promocyjna pozwoliła na pokazanie się na arenie uczelnianej i zwiększyła zainteresowanie Naszym kołem.

Krzysztof Habelok

 

 
27.10.2014. Zmarł nasz wieloletni działacz i Prezes Koła nr 60

 
 
 Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 27.10.2014 r. zmarł nasz wieloletni                 działacz i Prezes Koła nr 60 przy OPA-CARBO Bytom

                            Kol. Jerzy Kotynia

Termin i miejsce pogrzebu - 28.10.2014 (wtorek) godz. 11.00 Siemianowice Śl.-Bytków Ul. Węglowa 7a Kościół Św. Ducha Św. Kaplica przycmentarna

Celina Ludera

 

 
20.10.2014. Wycieczka do Elektrowni Łagisza -relacja

 
 
 W dniu 9.10.2013r. - 34 osobowa grupa SEP- owców Oddziału Gliwickiego uczestniczyła w wycieczce technicznej do Elektrowni Łagisza.

Głównym punktem zwiedzania w Elektrowni był nowy blok energetyczny o mocy 430MW. Przewodnikiem technicznym był kierownik bloku inż. Jacek Śmigielski, który : na modelu przedstawił zasadę pracy kotła fluidalnego,
w nastawni omówił systemy nadzoru i sterowania bloku, w maszynowni i kotłowni szczegółowo opisał i pokazał pracujące urządzenia.

Urządzenia elektryczne bloku przedstawił inż. Zbigniew Kotiela - Prezes Koła SEP elektrowni. Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie stacji elektroenergetycznej PSE 400/220/110kV Łagisza ( zlokalizowanej przy elektrowni) z następującym programem:
1. Rozdzielnica sieciowa 400kV
Obwody pierwotne w izolacji SF6
Zabezpieczenia przekaźnikowe i stanowiska sterowania lokalnego
2. Stanowisko autotransformatora 400kV
3. Stanowisko transformatora 400/220kV
4. Rozdzielnica sieciowa 220kV
Obwody pierwotne w izolacji SF6
Zabezpieczenia przekaźnikowe i stanowiska sterowania lokalnego
Przewodnikiem tej części wycieczki był kierownik zespołu stacji elektroenergetycznych PSE inż. Stanisław Śpiewak.

Profesjonalny komentarz przewodników oraz ciekowe rozwiązania techniczne nowoczesnych urządzeń, pozostaną w pamięci uczestników wycieczki technicznej.

K.B.

 

 
15.10.2014. BIESIADA ANDRZEJKOWA SEP-owców OGl - informacja

 
 
 28 listopada 2014 (piątek) w godzinach 1900 - 2300 w restauracji "MAG"-Sala Bankietowa, Gliwice ul. Świętokrzyska 6 (za parkingiem ENERGOPOMIARU), odbędzie się BIESIADA ANDRZEJKOWA SEP-owców Gliwickiego Oddziału. Wpisowe od SEP-owców wynosi 30 zł, a od osoby towarzyszącej 60 zł. Ze względu na konieczność zarezerwowania restauracji dla nas, zgłoszenie udziału z opłatą wpisowego należy dokonać w sekretariacie SEP do dnia 17 listopada 2014r.

POBIERZ INFORMACJĘ

 

 
15.10.2014. XXX1 RAJD GÓRSKI ENERGOPROJEKTU W RUMUNII

 
 
 Dnia 4.11.2014 ( wtorek) o godzinie 1700 w Domu Technika NOT w Gliwicach


w małej salce obok sekretariatu SEP, kol. Roman Cioch wygłosi prelekcję pt. "XXX1 RAJD GÓRSKI ENERGOPROJEKTU W RUMUNII" - ->> więcej informacji

 

 
9.10.2014. Wycieczka Koła SEP przy Politechnice Śląskiej
                    do Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka Żar - relacja

 
 
 W dniu 20 września 2014 roku Koło SEP przy Politechnice Śląskiej zorganizowało wycieczkę do Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka Żar, w której uczestniczyło 21 osób - członków Koła i osób towarzyszących.


Jest to zlokalizowana w Międzybrodziu Bialskim elektrownia wysokospadowa o mocy 500 MW i spadzie 440 m, jedyna w Polsce elektrownia podziemna. Program wycieczki obejmował zwiedzanie kompleksu hydrozespołów i dyspozytorni w podziemiach elektrowni oraz wyjazd kolejką szynową na górę Żar do zbiornika elektrowni. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również film przedstawiający historię budowy elektrowni.


Część techniczna programu została wzbogacona spacerem do zapory w Porąbce oraz zwiedzaniem Muzeum Browaru w Żywcu, połączonym z degustacją produktów Browaru.

 

 
2.10.2014. Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik - relacja         

 
 
 Dnia 26.09.2014 Kolo SEP nr 9 przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Gliwice zorganizowało wycieczkę techniczną do największego centrum nauki w Polsce - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wśród 34 uczestników wycieczki byli zarówno Członkowie Koła SEP nr 9 jak i inni członkowie gliwickiego oddziału SEP wraz z osobami towarzyszącymi. Celem CNK jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogli poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na licznych interaktywnych wystawach.

Wartym odwiedzenia okazał się również Teatr Robotyczny, gdzie sztukę teatralną odegrały specjalnie zaprogramowane roboty. Niemniej jednak większym zainteresowaniem cieszył się Teatr Wysokich Napięć, gdzie zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej na temat zjawisk elektrycznych, a co niektórzy sprawdzić wiedzę pracowników CNK...

Na koniec uczestnicy wyjazdu podziwiali panoramę Warszawy z pięknych ogrodów usytuowanych na dachu Centrum Nauki Kopernik.

Robert Zając

 

 
23.09.2014. WYCIECZKA DO ELEKTROWNI ŁAGISZA            

 
 
 Zgłoszenie udziału w wycieczce do 29 września --> pobierz informację

Zarząd Oddziału SEP Gliwice

 

 
22.09.2014. ENERGETAB 2014           

 
 
 W dniu 17 bm. Sekcja Energetyki tradycyjnie zorganizowała wyjazd autobusem na ENERGETAB 2014. Ilość uczestników przekroczyła oczekiwania organizatorów bo autobus był prawie pełny, a część studentów musiała jechać prywatnym transportem.

Z lektury Gazetki Targowej dowiedzieliśmy się, że zaprzyjaźniony Energopomiar został na Targach wyróżniony Złotym Medalem Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. za produkt:
Urządzenie telesterowania RL64D zgłoszony przez firmę: Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA Sp. z o.o.

Z radością pogratulowaliśmy kolegom sukcesu. Na zakończonych 18 września 2014 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2014 swoje najnowsze produkty zaprezentowało ponad 760 wystawców z Europy i Azji. Więcej informacji na stronie www.energetab.pl na którą odsyłamy zainteresowanych.

asg.

 

 
17.09.2014. PRZYPOMNIENIE            

 
 
 Przypominamy, iż upłynął termin składania w biurze OGl SEP "Informacji do rozbudowanej elektronicznej bazy członków OGl SEP w zakresie pracy społecznej i otrzymanych odznaczeń i wyróżnień".
Druki do wypełnienia RĘCZNEGO (!) są do pobrania na stronie. Prezesów kół, które nie złożyły jeszcze "Informacji" prosimy o pilną aktualizację.

Pozdrawiamy

Zarząd Oddziału SEP Gliwice

 

   
 
 

 
8.09.2014. Seminaria szkoleniowe SIUE            

 
 
 Rusza kolejny cykl seminariów szkoleniowych Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych. Zaczynamy od ochrony p.poż., przez problem uziomów, sieci strukturalnych i medialnych do rozwiązań kablowych.
Szczegóły do pobrania wyżej, pod linkiem Plan szkoleń ...

asg

 

 
8.09.2014. "Spotkania KpPiP."                

 
 
 Spontaniczne spotkania kolegów z dwóch sąsiednich Oddziałów przerodziły się 31.VII br., w powołanie Klubu.;-)
Na 9.IX planowane jest kolejne spotkanie, a historia wyglądała tak.
(Załącznik do pobrania).

asg

 

 
3.09.2014. Wyjazd na targi ENERGETAB                  

 
 
 Informujemy, iż Sekcja Energetyki Oddziału Gliwickiego SEP organizuje
w dniu 17.09.2014 r. wyjazd na targi ENERGETAB do Bielska-Białej.
Zbiórka na Placu Mickiewicza o godz. 8.00, planowany wyjazd z Bielska,
o godz. 15.00
Prosimy chętne osoby o zgłaszanie się w sekretariacie OGl SEP,
do dnia 05.09.2014 r. (piątek).

Przewodniczący SE
Aleksander Baranowski

 

 

11.08.2014. ŻYCZENIA

 
 
 
 

 

11.08.2014. IN MEMORIAM

 
 
 
 

 

15.07.2014. Seminarium techniczne Sekcji Energetyki

 
 
 W dniu 26 czerwca br. w sali konferencyjnej NOT w Gliwicach odbyło się Seminarium techniczne zorganizowane przez Koło SEP nr 9 przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Gliwice, Koło SEP nr 1 przy PSE - Południe S.A. oraz Sekcję Energetyki Oddziału Gliwickiego. Seminarium było poświęcone zagadnieniom związanym z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28.03.2013r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych.

Szczegółowej analizy problematyki dotyczącej samego Rozporządzenia oraz wymaganiom tworzonych w poszczególnych firmach Instrukcji Organizacji Bezpiecznej Pracy dokonał Pan Jacek Czech - Nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, który uczestniczył w przygotowaniu dokumentu.
Bardzo interesujący wykład na temat bezpieczeństwa pracy w energetyce przy powszechnym obecnie outsourcingu przedstawił Pan Bogumił Dudek - Przewodniczący Polskiego Komitetu Bezpieczeństwa w Elektryce SEP. Bardzo szczegółowo omówione zostały zawiłości umów zawieranych przez zewnętrznych wykonawców prac w przedsiębiorstwach energetycznych ze szczególnym naciskiem na delegowaniem uprawnień oraz identyfikacją zagrożeń i oceną ryzyka.

Swoje uwagi dotyczące Rozporządzenia i doświadczenia ze szkoleń dla przemysłu przedstawił kol. Andrzej Sielski - Dyrektor Ośrodka Rzeczoznawstwa Gliwickiego Oddziału SEP.
W czasie spotkania wykładowcy odpowiadali na wiele szczegółowych pytań i odnosili się do przykładów z praktyki przedstawianych przez słuchaczy Seminarium.

ACh

 

 

4.07.2014. ZAPROSZENIE NA XV JUBILEUSZOWY RAJD KÓŁ TERENO -                     WYCH 4-5 października --> pobierz zaproszenie

 
 
 

 

11.06.2014. Walne Zgromadzenie Delegatów SEP - komunikat

 
 
 W dniach 6-7 czerwca 2014 r., obradował w Szczecinie WZD SEP. Ponad 200 delegatów wybrało nowego Prezesa SEP, którym został dr Piotr Szymczak. Wybrano także nowe władze centralne. Do Zarządu wybrano kol. K. Kolonko, a prof. T. Glinka otrzymał największą liczbę głosów do GSK. Do GSK wybrano także kol. B. Dudka. Ukonstytuowało się nowe Prezydium ZG w osobach: M. Grzywacz, S. Granatowicz, K. Nowicki, M. Żurawski, K. Woliński wiceprezesi i A. Konklewska, oraz J. Musiał członkowie. Na stanowisku Sekretarza Generalnego pozostał kol. A. Boroń. Najbliższe zebranie ZG zaplanowano na 1 lipca br.


asg.

 

 

02.06.2014. Wycieczka techniczno-krajoznawcza ZPUE 2014

 
 
 W dniach 23-24.05.2014r. 30 osobowa grupa SEP-owców Oddziału
Gliwickiego i osób towarzyszących uczestniczyła w wycieczce techniczno
-krajoznawczej do ZPUE Włoszczowa.
Pierwszy dzień techniczny obejmował:
seminarium, na którym zaprezentowano charakterystyki
   urządzenia i aparatów produkowanych w Z PUE jak
          - rozdzielnice nN - (Instal-Blok, ZR-W, ZMR),
          - rozdzielnice SN - (REFL, RXD),
          - rozdzielnice SN - (Rotablok, Rotablok SF, TMP),
          - słupowe i kontenerowe stacje transformatorowe,
          - żerdzie wirowane i osprzęt linii napowietrznych,
zwiedzenie poszczególnych ciągów technologicznych,
spotkanie koleżeńskie oraz panel dyskusyjny.
Za możliwość poznania szczegółów technicznych produkowanych wyrobów
oraz naocznego podglądu procesu technologicznego składamy serdeczne
podziękowania Dyrekcji ZPUE a szczególnie inicjatorowi imprezy
Arkadiuszowi Swach - Dyrektorowi Regionalnemu oraz Hubertowi Kanii
- prelegentowi technicznemu.


   Drugi dzień to wycieczka krajoznawcza obejmująca zwiedzanie:
Kielc z okien autokaru,
Świętą Katarzynę - centrum Gór Świętokrzyskich,
Nowa Słupia - piesza wycieczka niebieskim szlakiem do kompleksu Święty    Krzyż,
Miechów - Sanktuarium Bożego Grobu.

K.B.

 

 

28.05.2014. WYCIECZKA NA KRETĘ - relacja

 
 
 W dniach 9-16.05.2014r. 40 osobowa grupa SEP-owców Oddziału Gliwickiego i osób towarzyszących, uczestniczyła w samolotowej wycieczce na Kretę. Cała grupa zakwaterowana była 20 km od Heraklionu, w dużym zespole HOTELOWYM GOUVES PARK --> POBIERZ WIĘCEJ INFPRMACJI


  do pobrania: ALBUM ZDJĘĆ Z WYCIECZKI


Biuro OGL SEP

 

 

28.05.2014. Seminarium zorganizowane przez SIUE

 
 
 W dniu 23 kwietnia br. w sali konferencyjnej NOT-u w Gliwicach odbyło się seminarium zorganizowane przez Sekcję Instalacji i Urządzeń Elektrycznych naszego Oddziału. Tematem spotkania było zagadnienie :
- Ochrona przeciwporażeniowa w sieciach i instalacjach SN.
Prelegentem na tym spotkaniu był dr inż. Witold Jabłoński z Wrocławia, który przekazał wiele ciekawych informacji w tym temacie oraz odpowiedział na wiele zadanych pytań związanych z tym zagadnieniem. Sprawa jest bardzo aktualna gdyż przepisy i normy w tym zakresie wg. wielu ekspertów wymagają bardzo często jednoznacznych interpretacji. Koledzy z branży elektrycznej interpretują też bardzo odmiennie, jasne czasami zapisy norm branżowych i ustawowych.
Zebrani słuchacze uzyskali wiele ciekawych informacji na w/w zagadnienie. O dużym zainteresowaniu zebranych, świadczy wielowątkowa dyskusja i duża frekwencja uczestników na tym spotkaniu. Na zakończenie zaproszono obecnych na kolejne seminarium, które odbędzie się w dniu 14 maja 2014 r.

Jerzy Staszel

 

 
23.05.2014. OGŁOSZENIE                    

 
 
 Z uwagi na to, że od dnia 19 maja 2014 roku rozpoczął się w Wydziale
Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
nabór na stanowisko Głównego specjalisty ds. nadzoru inwestorskiego
nad obiektami Policji - w specjalności elektrycznej,

zwracamy się z uprzejmą prośbą o bezpłatne zamieszczenie
na stronie internetowej Stowarzyszenia Elektryków Polskich lub
zamieszczenie na tablicy ogłoszeń SEP oferty pracy na powyższe stanowisko.
Pełna treść ogłoszenia dotyczącego naboru zamieszczona
jest w serwisie internetowym Departamentu Służby Cywilnej,
Biuletynie Informacji Publicznej i dostępna jest w załączonych poniżej linkach:

http://ogloszenia.kprm.gov.pl/pls/serwis/app.testsearch?p_flag=show&p_
ogloszenie=160123& p_insert=16-MAY-14


http://bip.katowice.kwp. policja.gov.pl/KWK/praca-w- korpusie-sluzb
/ogloszenia/ 18804,glowny-specjalista-ds- nadzoru-inwestorskiego
-nad- obiektami-Policji-w- specjalnosc.html


Dodatkowych informacji w tej sprawie udziela Zespół ds. Doboru KWP
w Katowicach -
pod numerem telefonu (032) 200 17 06.
Dziękuję,

Iza Zadęcka
Starszy inspektor
w Wydziale Inwestycji i Remontów KWP w Katowicach
nr tel. (032 200 23 63)

z polecenia Prezesa

 

 
19.05.2014. Zaproszenie na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia                       Elektryki poświęcone prof. dr inż. Franciszkowi Szymikowi

 
 
  

 
14.05.2014. V Konferencja organizowana przez koła SEP nr 16 i 48
                      oraz Sekcję Elektrotechniki i Automatyki Górniczej

 
 
 W dniach 09 - 11 maja br. w Hotelu - Restauracji ,,Chata Karczowiska'' w Karczowiskach koło Lubina odbyła się V konferencja organizowana przez koła SEP nr 16 i 48 oraz Sekcję Elektrotechniki i Automatyki Górniczej. Tematami obrad były problemy związane z eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych w przemyśle górniczym oraz prezentacje firm partnerskich swoich najnowszych produktów i rozwiązań technicznych .


Gośćmi konferencji byli przedstawiciele organów nadzoru górniczego , pracownicy działów elektrycznych zaprzyjaźnionych kopalń oraz członkowie zarządu Oddziału Gliwickiego Sep. Niezwykłą atrakcją było zwiedzanie obiektów zakładów górniczych wydobywających miedź ''Lubin'' i ,,Rudna'' ,
a także Huty Miedzi ,,Lubin'' , ze szczególny akcentem na urządzenia i instalacje elektryczne.

W trakcie dyskusji po wysłuchaniu referatów uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń związanych z eksploatacją urządzeń elektroenergetycznych oraz zastosowaniu nowych rozwiązań technicznych, a w czasie podsumowania uczestnicy spotkania wyrazili chęć organizacji kolejnej konferencji. Odbyła się także część integracyjna.Włodek Gwiżdż

 

 
14.05.2014. Rada Prezesów SEP - relacja

 
 
 W dniach 9 - 11 maja 2014 r. w Baranowie koło Poznania odbyło się ostatnie w kadencji 2010 - 2014 zebranie Rady Prezesów SEP. Część merytoryczna obrad Rady Prezesów SEP rozpoczęła się w dniu 9 maja 2014 r. punktualnie o godz. 9:00. W obradach uczestniczyli prezesi oddziałów kadencji 2010 - 2014 oraz 2014 - 2018, a także liczne grono osób towarzyszących. Obradom przewodniczyli prezes SEP oraz dziekan Rady Prezesów SEP. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni obaj kandydaci na prezesa SEP Kol. Kol.: Andrzej Boroń i Piotr Szymczak oraz przewodniczący Komisji Wyborczej WZD Kol. Lech Bożentowicz. Podczas zebrania Rada Prezesów SEP pozytywnie zaopiniowała kandydatury do godności członka honorowego SEP (pośmiertnie) dla Kol. Lecha Grzelaka oraz dla prof. Stanisława Szpora. Wysłuchano prezentacji kandydatów na prezesa SEP. Omówiono przygotowania do Walnego Zjazdu Delegatów SEP oraz do II Kongresu Elektryki Polskiej.

Po zakończeniu części merytorycznej obrad uczestnicy Rady Prezesów SEP wraz z osobami towarzyszącymi wzięli udział w uroczystościach jubileuszu 95-lecia działalności SEP w Wielkopolsce.

(za Infosepikiem) asg.

 

 
05.05.2014. XI Biesiada SEP-owców Oddziału Gliwickiego

 
 
 W dniu 25 kwietnia 2014 r. w godz. 1800 - 2330 w Sali bankietowej restauracji "MAG" odbyła się XI Biesiada SEP-owców Oddziału Gliwickiego, w której uczestniczyło 85 osób. Najliczniej reprezentowane były następujące Koła SEP:
nr 28 przy Zarządzie Oddziału - 26 uczestników,
nr 10 przy Politechnice Śląskiej - 12 uczestników,
nr 5 przy Elektroprojekcie - 8 uczestników,
nr 48 Knurowskie Koło Terenowe - 8 uczestników,
nr 55 przy PW J-S Projekt - 6 uczestników.
Biesiada ma tradycyjnie, niezmienną konwencję tj: dobre jedzenie, zbiorowe śpiewy przy akompaniamencie 2 gitar, akordeonu, skrzypiec oraz śpiewnika wyświetlanego na ekranie, tańce przy muzyce mechanicznej.
Dobra oprawa muzyczna, wyśmienicie dobrane piosenki turystyczno-biesiadne oraz stare i nowe przeboje a także "mocna" muzyka do tańca spowodowały, że w sali bankietowej było gwarno i wesoło - patrz zdjęcia niżej.


K.B.

 

 
28.04.2014. II Forum Młodzieży SEP w Szczecinie
 
 
 W dniach 4-5 kwietnia 2014 roku w Szczecinie ośmioro członków SKN SEP z Gliwic uczestniczyło w II Forum Młodzieży SEP. Spotkanie odbyło się pod hasłami: "Jesteś przyszłością SEP" "Szanse rozwoju młodzieży SEP. Jaka wizja i kierunki działania. W forum uczestniczyło ponad 150 przedstawicieli SEP z różnych ośrodków w naszym kraju. Inauguracja forum odbyła się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.


Uczestnicy wysłuchali dwóch wystąpień wprowadzających:
"Portret młodego pokolenia"
"Młodzież w stowarzyszeniach"
Wystąpienia były wprowadzeniem do cyklu paneli dyskusyjnych poświęconych tematyce aktywności młodzieży w stowarzyszeniach oraz oferty SEP dla środowiska akademickiego. Przedstawiciele SKN SEP z Gliwic uczestniczyli w panelach, dzięki którym mogli poszerzyć swoja wiedze na temat funkcjonowania stowarzyszeń oraz wymienić spostrzeżenia.


Na koniec pierwszego dnia odbyło się posiedzenie SRK SEP. Drugi dzień spotkania został zapoczątkowany przez prezentację filmów biograficznych wybitnych polskich inżynierów elektryków oraz dyskusję na temat: "Współczesnego modelu inżyniera". Później nastąpiło podsumowanie i przedstawienie wyników paneli dyskusyjnych gdzie wynikiem końcowym było zgłoszenie postulatów na XXXVI WZD SEP i II Kongresu Elektryki Polskiej.
Na zakończenie spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt.: " Jak budować własną markę na rynku pracy" Spotkanie młodych elektryków umożliwiło nam wymianę myśli poglądów i doświadczeń, umożliwiło głębszą współprace pomiędzy różnymi środowiskami akademickimi.

 

 
22.04.2014. ZAWIADOMIENIE O WYCIECZCE
 
 
 Uprzejmie zawiadamiam, że w dniach 23-24.05.2014 planowana jest wycieczka techniczno - krajoznawcza ZPUE 2014.

Wpisowe od SEP-ca wynosi 85 zł a od osoby towarzyszącej 225zł.

Ze względów organizacyjnych, zgłoszenie udziału z opłatą wpisowego należy dokonać w sekretariacie SEP do dnia 29.04.2014r.

Z uwagi na pojemność hotelu, ilość miejsc na wycieczce ograniczona do liczby 40 osób. W przypadku, gdy liczba chętnych przekroczy pojemność hotelu, Prezydium Gliwickiego Oddziału SEP ustali listę uczestników kierując się liczebnością i aktywnością członków Koła oraz społeczną pracą na rzecz Oddział SEP.

pobierz zawiadomienie

 

 
09.04.2014. Posiedzenie Zarządu Oddziału - relacja
 
 
 W dniu 7 kwietnia 2014 odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału. Zebranie otworzył i prowadził Prezes Oddziału kol. dr Jan Kapinos. Po przyjęciu porządku zebrania odbyła się miła uroczystość odsłonięcia portretu poprzedniego Prezesa w galerii prezesów Oddziału. Po zatwierdzenie protokołu z poprzedniego zebrania, prezes przedstawił składy osobowe Komisji, Zespołów i Agend, oraz skład Kapituły Funduszu Stypendialnego OGl SEP na kadencję 2014 - 2018. Po przedyskutowaniu, Zarząd zatwierdził proponowane składy z niewielkimi zmianami.
W kolejnym punkcie obrad, Zarząd podjął uchwałę o rekomendowaniu kandydatur aktywistów do władz centralnych. I tak:

a) kol. Krzysztofa Kolonki - do Zarządu Głównego SEP (ZG SEP);
b) kol. Andrzeja Ciepłego - do Głównej Komisji Rewizyjnej (GKR);
c)kol. Andrzeja S. Grabowskiego-do Głównego Sądu Koleżeńskiego (GSK);
d) kol. Wiesława Matulkę - do Centralnej Komisji Wyborczej.

W sprawach różnych omówiono plany kolejnych posiedzeń Zarządu w maju i czerwcu oraz propozycję podjęcia projektu wdrożenia w Placówce Szkoleniowej Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.
Po wyczerpaniu porządku obrad Prezes zakończył posiedzenie Zarządu.

asg.

 

 
09.04.2014. Seminarium zorganizowane przez Sekcję Instalacji i Urządzeń                       Elektrycznych
 
 
 W dniu 26 marca br. w sali konferencyjnej NOT-u w Gliwicach odbyło się seminarium zorganizowane przez Sekcję Instalacji i Urządzeń Elektrycznych naszego Oddziału. Tematem spotkania były zagadnienia :
- Nowe rozwiązania słupów i opraw dla oświetlenia terenów otwartych.
- Nowoczesne oprawy oświetleniowe dla pomieszczeń hal.

Prelegentami na tym spotkaniu byli odpowiednio mgr inż. Cezary Bugajski, przedstawiciel Firmy "Elmonter" - oświetlenie zewnętrzne oraz mgr Andrzej Zub i mgr inż. Paweł Rogoziński z Firmy "Luxiona" - oświetlenie wewnętrzne. Przedstawili oni całą gamę osprzętu stosowanego w projekto- waniu i wykonaniu tego typu instalacji oświetleniowych. Przekazali wiele ciekawych informacji w tym temacie oraz odpowiedzieli na wiele zadanych pytań związanych z tymi tematami. Zebrani słuchacze uzyskali wiele ciekawych materiałów na w/w zagadnienia. O dużym zaintere- sowaniu zebranych, świadczy wielowątkowa dyskusja i duża frekwencja uczestników na tym spotkaniu. Na zakończenie zaproszono obecnych na kolejne seminarium, które odbędzie się w dniu 09 kwie- tnia 2014 r.

Jerzy Staszel

 

 
2.04.2014. Odbędzie się - XI biesiada SEP-owców Gliwickiego Oddziału.
 
 
 Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 kwietnia 2014 (piątek) w godzinach 1800 - 2300 w restauracji "MAG"-Sala Bankietowa, Gliwice ul. Świętokrzyska 6 (za parkingiem ENERGOPOMIARU), odbędzie się XI biesiada SEP-owców Gliwickiego Oddziału.
Organizatorzy zapewniają:
wyżywienie (kufel piwa, napoje, ciepłe danie, zimną płytę),
śpiewy przy akompaniamencie gitarowo - akordeonowym,
śpiewnik wyświetlany na ekranie,
muzykę mechaniczną do tańca.Wpisowe od SEP-owców wynosi 30 zł, a od osoby towarzyszącej 60 zł.
Ze względu na konieczność zarezerwowania restauracji dla nas, zgłoszenie udziału z opłatą wpisowego należy dokonać w sekretariacie SEP do dnia 18 kwietnia 2014r.

Kazimierz Boba

 

 
27.03.2014. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górnicze - informacja
 
 
 Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej przy Gliwickim Oddziale SEP odbędzie sie w środę 2 kwietnia 2014 r. w Sali Konferencyjnej SEP ul. Górnych Wałów 25/210 o godz.15.30 Celem zebrania jest podsumowanie kadencji 2010 - 2014 oraz wybór władz Sekcji na kadencję 2014 - 2018.

Przewodniczący sekcji EiAG przy Gliwickim Oddziale SEP

Kozioł Andrzej

 

 
17.03.2014. X edycja konkursu PRZYGODA Z TECHNIKĄ
 
 
 14 bm. w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Rybniku odbyła się konferencja podsumowująca X edycję konkursu PRZYGODA Z TECHNIKĄ. Oddział Gliwicki SEP od lat wspiera tą inicjatywę szkoły fundując stosowne nagrody książkowe dla zwycięzców tego konkursu.

              
Uroczystość tradycyjnie uświetnia obecność przedstawicieli władz samorządowych także wspierających działania szkoły. Ponieważ w tym roku jeden z uczniów jest stypendystą naszego Oddziału, zaproszono także Prezesa Jana Kapinosa i b. Prezesa do wręczenia dyplomu stypendyście. Przy okazji wręczeń wyróżnień młodzi uczestnicy programu Leonardo opowiedzieli o swoich wspomnieniach z 3 tygodniowej praktyki językowo - zawodowej w Kornwalii na której byli dzięki funduszom unijnym, które szkoła na ten cel pozyskała.

asg.

 

 
06.03.2014. Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Gliwickiego SEP
 
 
 W dniu 4 marca 2014 r. w Sali Bankietowej "MAG" w Gliwicach odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Gliwickiego SEP. Zebranie otworzył Prezes Kol. Andrzej S. Grabowski. Po przywitaniu przybyłych, wręczono wyróżnienia stowarzyszeniowe. Dalszy ciąg zebrania poprowadził Przewodniczący Zgromadzenia Kol. Kazimierz Gierlotka. Wybrano Komisje Zgromadzenia oraz wysłuchano sprawozdań ustępujących władz. Następnie przystąpiono do wyborów Prezesa Oddziału. Po przerwie obiadowej Komisja Wyborcza ogłosiła, iż nowym Prezesem Oddziału Gliwickiego, na kadencję 2014 - 2018 został Kol. Jan Kapinos.  

W kolejnym punkcie programu delegaci wybrali Zarząd Oddziału, Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński oraz delegatów na WZD SEP. W nowym składzie Zarządu znaleźli się:

Zarząd Oddziału:         
Kazimierz Boba
Andrzej Ciepły
Szymon Ciura
Grzegorz Czempik
Kazimierz Gierlotka
Andrzej S. Grabowski
Włodzimierz Gwiżdż
Marek Holona
Dariusz Janecki
Bogusław Kasperczyk
Krzysztof Kolonko
Jerzy Krawczyk
Jan Machniewski
Jerzy Staszel
Andrzej Sanocki

Komisja Rewizyjna Oddziału:
Zbigniew Dąbrowski
Marek Kryciński
Urszula Nabiałczyk
Antoni Przygrodzki
Andrzej Sielski

Sąd Koleżeński Oddziału:
Jarosław Bober
Roman Miksiewicz
Waldemar Olech

Delegacji na WZD SEP:
Kazimierz Boba
Andrzej Ciepły
Kazimierz Gierlotka
Andrzej S. Grabowski
Krzysztof Kolonko
Wiesław Matulka

Po dyskusjach oraz przyjęciu uchwal i wniosków, Zgromadzenie zakończono.

Biuro OGL SEP

 

 
04.03.2014. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddz. Wrocławskiego - relacja
 
 
 W dniu 1 marca 2014r. w sali konferencyjnej NOT we Wrocławiu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Wrocławskiego . Zebranie otworzył Prezes kol. Krzysztof Nowicki, przywitał przybyłych i zaproponował na prowadzącego zebranie kol. Zenona Okraszewskiego. Wręczono odznaki notowskie oraz odznaki i medale sepowskie. Gratulacje odznaczonym oraz list od Prezesa kol. Jerzego Barglika z podziękowaniem za bardzo dobra dotychczasową działalność na ręce kol. K. Nowickiego przekazał autor niniejszej relacji. W zebraniu uczestniczyło 105 delegatów co stanowiło 89% delegatów i członków honorowych. Wybrano komisje: wyborczą i skrutacyjną. Ustępujący przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności w kadencji 2010- 2014. Następnie odbyła się dyskusja nad sprawozdaniem i nad programem dalszej działalności. Zabrał też głos kol. K. Kolonko członek ZG SEP i w kilku słowach podkreślił bardzo dobrą działalność Oddziału, jest jednym z najlepiej działających. Następnie odbyły się najpierw wybory prezesa oddziału, którym został wybrany kol. Andrzej Hachoł, oraz delegatów na WZD którymi zostali wybrani: Krzysztof Nowicki, Tadeusz Olichwer, Ryszard Kordas, Kazimierz Chabowski, Jan Pytlarz, Jan Rudy, Zenon Okraszewski, Janusz Gondek, Jarosław Krysiak i Władysław Bednarski. Wybrany Prezes serdecznie podziękował za okazane zaufanie i wybór na kadencję 2014-2018 i złożył życzenia owocnej pracy wybranym w tej kadencji członkom zarządu.

asg. (za K. Kolonko)

 

 

26.02.2014. Spotkanie noworoczne Sekcji Energetyki

 
 
 Sekcja Energetyki OG SEP zorganizowała dn.07.02.2014r tradycyjne spotkanie noworoczne połączone z wieczorkiem tanecznym.

  
Tym razem dużą salę w budynku gliwickiego NOT-u zamieniliśmy na bardziej kameralną w restauracji Bagatela.

    
Na bardzo dobrą atmosferę wieczoru złożyły się serdeczne życzenia noworoczne złożone przez Prezesa OG SEP Andrzeja Grabowskiego , jak zwykle wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Format oraz smakowite potrawy restauracyjnej kuchni. Wszystkim dopisał humor, serdeczność i chęć dobrej zabawy.

Aleksander Baranowski

 

 

20.02.2014. WYCIECZKA NA KRETĘ

 
 
 W dniach 09.05 - 16.05.2014 planowana jest wycieczka samolotem na Kretę dla członków Oddziału Gliwickiego SEP i osób towarzyszących. Koszt wycieczki wynosi 1.895, zł/osoby. Odpłatność od członków Oddziału Gliwickiego SEP wynosi 1.645, zł, a od osoby towarzyszącej 1.895, zł.

  

Świadczenia w cenie:

przelot samolotem na trasie Pyrzowice - Heraklion - Pyrzowice,
transfer z lotniska do hotelu
7 noclegów w hotelu **** (pokoje 2 osobowe, klimatyzowane,
    z balkonem lub tarasem)
wyżywienie - all inclusive (śniadanie, obiad, przekąski, podwieczorek,     kolacja, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe),
opłaty lotniskowe,
ubezpieczenie NW, KL i bagażu,
opieka polskojęzycznego rezydenta.

                      >> DO POBRANIA <<

1. ZAWIADOMIENIE O WYCIECZCE
2. RAMOWY PROGRAM
3. WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Biuro OGL SEP

 

 

20.02.2014. Posiedzenie Prezydium OGL SEP - relacja

 
 
 Dnia 10 lutego 2014 r. w Sali Narad OGl SEP odbyło się ostatnie w kadencji posiedzenie Prezydium. Kol. Skarbnik przedstawił wykonanie Planu Budżetowego Oddziału za 2013 r. Kol. Sekretarz przedstawił Sprawozdanie z działalności Oddziału w 2013 r. Przedstawiono wniosek o sfinansowanie wyjazdu Kol. Prezesa na Konferencję Transformatorową, organizowaną przez Energopomiar Gliwice. Kol. Sekretarz przedstawił wniosek Przewodniczących Komisji Kwalifikacyjnych Oddziału Gliwickiego o zmianę wynagrodzeń członków Komisji. Przyjęto wniosek koła nr 2 przy Energopomiarze Gliwice o dofinansowanie spotkania członków koła. Z powodu ciągłych problemów z łączem telefonicznym w Oddziale, przedstawiono propozycję wymiany centralki telefonicznej. Przyjęto również dziewięciu nowych członków do OGl SEP. Kol. Prezes zaproponował program zebrania Zarządu, które odbędzie się dn. 24 lutego br. Wobec wyczerpania porządku obrad, spotkanie zakończono.


Biuro OGL SEP

 

 

16.02.2014. INFORMACJA

 
 
  

R i P
Ze smutkiem zawiadamiam, że w wieku 82 lat zmarł
mgr inż. Stanisław Wójcik
emerytowany dyrektor ekonomiczny Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego Gliwice.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 18 lutego (wtorek) 2014 r.,
o godz. 12:00 na Cmentarzu Murckowskim w Katowicach.

                                                                      Prezes Oddziału Gliwickiego SEP

 

 

13.02.2014. Wspomnienie o Prezesie - Cyprianie Brudkowskim

 
 
 W tym miesiącu minęła 10 rocznica śmierci naszego kolegi Cypriana Brudkowskiego, Prezesa naszego Oddziału i Prezesa SEP.

                  
W załączeniu życiorys (do pobrania).

asg

 

 

11.02.2014. INFORMACJA

 
 
 Prezesi Oddziałów SEP. Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Uprzejmie informuję, że na głównej stronie internetowej SEP - www.sep.com.pl - w banerze poświęconym Patronowi roku 2014 w SEP - inż. Kazimierzowi Szpotańskiemu zostały zamieszczone dokumenty historyczne dot. działalności Patrona, opracowane przez Kol. prof. Jerzego Hickiewicza - Członka Honorowego SEP i Przewodniczącego Centralnej Komisji Historycznej naszego Stowarzyszenia. Zarówno informacje te, jak i fotografie mogą być rozpowszechniane w działalności SEP-owskiej.

Zachęcam do zapoznania się z tymi informacjami.
Z koleżeńskim pozdrowieniem.

Prezes SEP

/-/ Jerzy Barglik

 

 

11.02.2014. Zebranie sprawozdawczo wyborcze w kole nr 17
                      Gliwickie Koło Terenowe

 
 
 W czwartek 6 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze jednego z najdłużej działających kół Oddziału Gliwickiego SEP, tj Gliwickiego Koła Terenowego z siedzibą w Firmie "ENERGO-MOC" WZORCOWNIA w Gliwicach.


Po wybraniu przewodniczącego zebrania, koleżanki Zofii Wawrzyczek, a następnie komisji skrutacyjnej oraz uchwał i wniosków, w skład której weszli koledzy Jerzy Knopf i Krzysztof Krenczyk, kolega Andrzej Sielski złożył sprawozdanie w imieniu ustępującego Zarządu Koła na kadencję 2010 - 2014. Po jednogłośnym udzieleniu Zarządowi Koła absolutorium wybrano nowe władze Koła na kadencję 2014 - 2018. Jednogłośnie powierzono funkcję Prezesa Koła koledze Maciejowi Turkowi oraz w poczet Zarządu powołano kolegów Jerzego Łacnego i Macieja Burdyńskiego.


W dalszej części spotkania wybrano reprezentantów koła na WZDO i uchwalono kierunki działalności koła w nowej kadencji.

Maciej Turek

 

 

07.02.2014. Zebranie sprawozdawczo wyborcze w kole nr 10
                    (przy Politechnice Śl.)

 
 
 W środę 5 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze największego i jednego z najdłużej działających kół Oddziału Gliwickiego SEP, tj Koła przy Pol. Śl. Koło liczy 105 członków. Członkami Koła są obecni i emerytowani pracownicy trzech Wydziałów Pol. Śl.: Elektrycznego, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Górnictwa i Geologii (Katedry Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa). Zebrani minutą ciszy uczcili zmarłych w czasie kadencji 2010 -2014 członków Koła: Krystynę Stec, Teresę Szadkowską, Tadeusza Janika, Józefa Kwiczalę, Kazimierza Nabzdyka, Zygmunta Pilcha, Wilibalda Winklera oraz Tadeusza Zagajewskiego.
Po wysłuchaniu sprawozdań Zarządu Koła i Komisji Rewizyjnej członkowie Koła udzieli ustępującemu Zarządowi absolutorium. W imieniu członków Koła kolegom z Zarządu i Komisji Rewizyjnej za pracę w kadencji 2010 -2014 podziękował kol. prof. Tadeusz Glinka. Wybrano władze Koła na kadencję 2014-2018. Prezesem koła został ponownie dr inż. Tomasz Rusek. Wybrano także delegatów na WZD Oddziału.

ACh

 

 

05.02.2014. Tradycyjny noworoczny wyjazd techniczno-turystyczny
                      Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych - 2014 r.

 
 
 W ramach integracji naszego środowiska Sekcja Instalacji i Urządzeń Elektrycznych zorganizowała tradycyjny noworoczny wyjazd techniczno - turystyczny w dniach 31 - 02.2014 r. Tym razem wyjechaliśmy do Wrocławia. Część techniczna obejmowała zwiedzanie muzeum motoryzacji. W części turystycznej zwiedzaliśmy ciekawe stare i nowe obiekty miasta. Wśród uczestników naszej wyprawy byli między innymi V-Prezesi Oddziału Gliwickiego - kol. Andrzej Sanocki i kol. Wiesław Matulka oraz członek Zarządu Głównego kol. Krzysztof Kolonko. Tradycyjna kolacja koleżeńska w piątek oraz spektakl w Operze Wrocławskiej w sobotę, pozwoliły na znakomite poprawienie nastrojów po trudach dojazdu i zwiedzania miasta. W niedzielę w dosko- nałych nastrojach wyruszyliśmy autokarem do Gliwic zwiedzając po drodze Zamek w Brzegu.
Nad całością spraw organizacyjnych tego wyjazdu jak zwykłe doskonale czuwała koleżanka Krystyna Dubiel, której wszyscy uczestnicy wyjazdu w liczbie 35 osób, dziękowali za świetnie zorganizowaną imprezę. W załączeniu kilka ciekawych zdjęć z naszego wyjazdu.

  

  
Biuro OGL SEP

 

 

03.02.2014. Posiedzenie Prezydium Zarządu OGl SEP - relacja

 
 
 Dnia 27 stycznia 2014 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu OGl SEP. Skarbnik Oddziału przedstawił założenia Planu Finansowego OGl na 2014 r. Prezes Oddziału omówił przygotowania do WZDO w dn. 4.03.2014 r. Przedstawiono informacje Zarządu Głównego SEP w sprawie kandydatów do władz SEP. Kol. A. Cholewa zaproponował spotkanie Zespołu dla opracowania Projektu Kierunków Działalności Oddziału Gliwickiego w kolejnej kadencji w dniu 4 lutego 2014 r. Po wyczerpaniu porządku, obrady zakończono.

Biuro OGL SEP

 

 

29.01.2014. Informacja z Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego
Sekcji Energetyki OGl. SEP w dniu 21.01.2014r.

 
 
 W dniu 21 stycznia 2014 r w Sali Szkoleniowej Oddziału Gliwickiego odbyło się Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Sekcji Energetyki. W głosowaniu Zebranie udzieliło jednogłośnie absolutorium Przewodniczącemu Sekcji kol. Aleksandrowi Baranowskiemu. Kol. A. Baranowski został wybrany na Przewodniczącego Sekcji Energetyki w kadencji 2014 - 2018.


W skład wybranego Kolegium Sekcji wchodzą:
1. Andrzej S. Grabowski
2. Artur Chachulski
3. Romuald Obara
4. Ludwik Pinko
5. Jan Popczyk
6. Andrzej Sanocki
7. Andrzej Sielski
8. Henryk Spierewka
9. Zbigniew Waliczek
10. Robert Zając
Pozostałą część zebrania po święcono dyskusji nad zamierzeniami Sekcji
w kolejnej kadencji.

Biuro OGL SEP

 

 

28.01.2014. SPOTKANIE NOWOROCZNE - NOT

 
 
 W dniu 22 stycznia 2014 kol. A. S. Grabowski, kol. A. Sanocki, kol. A. Chachulski oraz kol. Z. Dąbrowski uczestniczyli w Spotkaniu Świąteczno-Noworocznym Rady Miejskiej FSN-T NOT oraz Zarządu Oddziału S.I.T.P.Chem w Sali Konferencyjnej NOT.W imieniu Oddziału Gliwickiego SEP życzenia złożyli kol. Prezes Andrzej S. Grabowski ora kol. Wiceprezes A. Sanocki. Prezes RM FSN-T NOT kol. Erwin Sroka otrzymał wraz z życzeniami akwafortę wykonaną z okazji jubileuszu 60-lecia Oddziału Gliwickiego SEP.

ACh

 

 

13.01.2014. SPOTKANIE NOWOROCZNE - relacja

 
 
 Spotkanie Noworoczne Oddziału zamykające obchody 60-lecia Oddziału Gliwickiego SEP odbyło się w dniu 8.01.2014 r. w Sali Konferencyjnej NOT. Prezes Andrzej S. Grabowski po powitaniu przedstawicieli władz, przemysłu, nauki, zaprzyjaźnionych stowarzyszeń branżowych i oddziałów SEP omówił pokrótce wszystkie elementy działań związanych z 60 rocznicą Oddziału. Organizowane były uroczyste spotkania, konferencje naukowo-techniczne seminaria zarówno na szczeblu Oddziału jak i przez sekcje i koła. Minutą ciszy uczczono działaczy Oddziału, którzy odeszli od nas w 2013 roku. Obecny na spotkaniu Prezes SEP kol. Jerzy Barglik oraz kilkoro zaproszonych gości złożyli na ręce Prezesa Oddziału miłe życzenia noworoczne. Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Paweł Sowa życzył wszystkim działaczom osiągnięć w nowym roku i owocnej współpracy z Politechniką Śląską.


Dziekan Wydziału Elektrycznego wraz z Prezesem SEP i Prezesem Oddziału Gliwickiego wręczyli nagrody w corocznym konkursie na najlepszą pracę dyplomową absolwentom Politechniki Śląskiej: I nagroda - Kamil Czura, II nagroda - Przemysław Gawliczek i Tomasz Tomaszczyk, III nagroda - Adam Skiba, wyróżnienia - Wojciech Pielucha i Kamil Welon. Wręczono odznaczenia przyznane działaczom Stowarzyszenia z okazji 60-lecia OGl. Srebrną Odznaką Honorową SEP odznaczono: kol. Piotra Baszczoka, kol. Grzegorza Czempika, kol. Piotra Janowca, kol. Zdzisława Parola, kol. Tomasza Samojedny, kol. Barbarę Zyskowską. Złotą Odznakę Honorową SEP otrzymał kol. Mirosław Janik. Godność Zasłużonego Seniora SEP uzyskał kol. Jan Popczyk. Medal prof. Pożaryskiego otrzymali: kol. Aleksander Baranowski oraz kol. Mieczysław Riss. Kol. Krzysztof Kolonko został odznaczony Medalem prof. Fryzego.


W części artystycznej wystąpił młodzieżowy Zespół Artystyczny "Przygoda" z Rybnika. Spotkanie koleżeńskie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych.

ACh

 

 

2.01.2014. INFORMACJA

 
 
 Szanowni Państwo !

Film SEP nagrany we Lwowie z okazji 150 rocznicy urodzin Profesora Romana Dzieślewskiego i renowacji grobowca na Cmentarzu Łyczakowskim można oglądać na YouTube - poniżej link do strony
http://www.youtube.com/watch? v=jxxa_p5DWnw

Biuro OGl SEP