01.01.2022. Opłata za egzamin kwalifikacyjny w roku 2022

Informujemy, że opłata za egzamin kwalifikacyjny w 2022 roku, przeprowadzany przez Komisje Kwalifikacyjne powołane przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich, będzie wynosiła 301 zł.

Opłatę ustalono na podstawie:
USTAWY z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2021 r. poz. 716, 868, 1093, 1505, 1642, 1873, 2269 i 2271);
Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby złamujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2021 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. - od dnia 1 stycznia 2022 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 3010 zł.

Anna Wójcikowska
Sekretarz CKUZiSZI SEP,
Główny Specjalista Działu Rozwoju Naukowo-Technicznego,
Stowarzyszenie Elektryków Polskich
ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa, Polska
tel.: +48 22 556 43 02, faks: + 48 22 556 43 01

 

_____________________________________________________________________________

29.12.2021. Poranek noworoczny NOSPR


Uprzejmie zapraszamy na Poranek Noworoczny NOSPR w Katowicach, który odbędzie się w dniu 9 stycznia (niedziela) 2022 r., godz. 12:00.

Wykonawcy:
NOSPR
Lina Gonzalez-Granados – dyrygent
Santiago Canon-Valencia – wiolonczela
Ewa Tracz – sopran
Marcin Majchrowski – prowadzenie

Otrzymaliśmy dobre miejsca w amfiteatrze, a cena biletów ulgowych wynosi 91 zł.

Zainteresowani, którzy zadeklarowali swój udział w sondażu, proszeni są o odebranie biletów w Sekretariacie SEP w terminie do 4 stycznia 2022 r. po wcześniejszym wniesieniu opłaty za bilety przelewem na konto Oddziału z informacją Tytułem: Pełny koszt zakupu biletów do NOSPR.

Liczba biletów ograniczona do 60 sztuk. Jeżeli zostaną wolne bilety, to będą sprzedawane wg kolejności dodatkowych zapisów. 

Gliwicki Oddział SEP zapewnia bezpłatny przewóz uczestników autokarem tam i z powrotem. Zbiórka i odjazd autokaru w dniu 9.01.2022 r. o godz. 10:30 z parkingu marketu KAUFLAND ul. Pszczyńska 64.

Na koncert wpuszczane będą osoby posiadające zaświadczenie szczepienia na COVID lub negatywny wynik testu na COVID.

K.B._____________________________________________________________________________

27.12.2021. 53. konkurs na najlepszą pracę dyplomową z elektryki

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.


Dnia 20 grudnia 2021 r. odbyła się sesja konkursowa „53. KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ Z ELEKTRYKI”, zorganizowanego tradycyjnie przez Oddział Gliwicki SEP i Koło SEP nr 10 przy Politechnice Śląskiej przy współudziale Oddziału Elektryków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej i Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Do konkursu zgłoszono 6 prac dyplomowych:

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Jednostka

Uwagi

mgr inż.
Antonio APIYO

Resource Allocation for MIMO based Non-Orthogonal Systems

Katedra Telekomunikacji
i Teleinformatyki,
RAu-13

praca magisterska

promotor:
prof. dr hab. inż. Jacek Izydorczyk

inż.
Adam DYRBUŚ

System pozycjonowania paneli fotowoltaicznych

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego
i Robotyki,
RE-5

projekt inżynierski

promotor:
dr inż. Krystian Frania

mgr inż.
Tomasz GOLIS

Układy magazynowania energii w pojazdach wyczynowych na przykładzie pojazdu wyścigowego klasy „Formuła student”

Naukowe Koło Studenckie, (Katedra Elektroenergetyki
i Sterowania Układów,
RE-1)

praca magisterska

promotor:
dr inż. Piotr Rzepka

inż.
Marcin MATUKIN

Projekt wraz
z modelem układu sortującego opartym na sterowniku PLC

Katedra Elektrotechniki
i Automatyki przemysłowej,
RG-1

projekt inżynierski

promotor:
dr inż. Artur Dylong

inż.
Piotr SKWARA

Analiza potencjału energetycznego
i wykorzystania na przykładzie istniejącej elektrowni wodnej na rzece Biała Przemsza

Katedra Elektroenergetyki
i Sterowania Układów,
RE-1

projekt inżynierski

promotor:
dr hab. inż. Maksymilian Przygrodzki, prof. PŚ

mgr inż.
Maciej SZCZYGIEŁ

Głośnik z komunikacją bezprzewodową

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego
i Robotyki,
RE-5

praca magisterska

promotor:
dr inż. Arkadiusz DomorackiPo zapoznaniu się z pracami dyplomowymi oraz ich prezentacjami Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. inż. Marcin Kasprzak, prof. PŚ (przewodniczący), dr inż. Szymon Ciura, dr hab. inż. Adam Heyduk, prof. PŚ, mgr inż. Krzysztof Kolonko, dr inż. Paweł Kubek, dr inż. Jan Machniewski, dr inż. Tomasz Rusek (sekretarz), postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:

I nagroda: mgr inż. Tomasz GOLIS
II nagroda: inż. Adam DYRBUŚ
II nagroda: mgr inż. Maciej SZCZYGIEŁ
III nagroda: mgr inż. Antonio APYIO
III nagroda: inż. Piotr SKWARA
wyróżnienie: inż. Marcin MATUKIN


Gratulujemy!

 

 

_____________________________________________________________________________

20.12.2021. Wesołych Świąt!

KLIKNIJ W OBRAZEK.

_____________________________________________________________________________
19.12.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - spotkanie online: 21 grudnia 2021 r.

W imieniu zespołu organizacyjnego Konserwatorium „Inteligentna Energetyka” serdecznie zapraszam na kolejną sesję online w dniu 21 grudnia 2021 r. od godz. 15.00 do 18:00 za pośrednictwem platformy zoom.us.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od 14:40.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie https://ppte2050.pl/ w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.
Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowych, spokojnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego 2022 roku.

Aleksander Baranowski_____________________________________________________________________________

11.12.2021. XXII ODME już za nami

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniach 19-21.11.2021 r. członkowie Oddziału Gliwickiego SEP z Koła nr 19 przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brali udział w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka we Wrocławiu.


Pierwszy dzień wydarzenia zainaugurował Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej – prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant, po czym głos zabrał Prezes SEP – dr inż. Piotr Szymczak, a następnie – Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP, dr inż. Andrzej Hachoł. Tego samego dnia miał miejsce panel dyskusyjny, na którym poruszony został temat energetyki naszego kraju w XXI wieku w perspektywie kilkudziesięciu lat. Przedstawiona została sytuacja Polski oraz wskazane zostały możliwe kierunki rozwoju, a także rozmawiano o wadach i zaletach wyborów, które my – jako Polacy – możemy podjąć w najbliższym czasie. Moderatorem debaty był Sekretarz Generalny SEP – dr inż. Jacek Nowicki, a osobami biorącymi udział w dyskusji byli: dr hab. inż. Halina Pawlak-Kruczek z Politechniki Wrocławskiej, mgr Remigiusz Nowakowski – Prezes Zarządu Fundacji – Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych, dr inż. Jerzy Łaskawiec – Prezes Zarządu Południowo-Zachodniej Grupy Energetycznej Sp. z o.o. oraz dr Przemysław Zaleski z Wydziału Zarządzania Politechniki Wrocław­skiej. Następnie przeprowadzona została debata z Prezesem SEP, podczas której uczestnicy ODME mogli zadawać gościowi pytania. Jednym z ważniejszych tematów, poruszonych podczas tej konwersacji, było przedstawienie skutecznego sposobu na zachęcenie ludzi do angażowania się w życie koła SEP. Rozmawiano także o sposobach na zachęcenie nowych ludzi do zapisywania się do kół studenckich SEP. W tym samym dniu przeprowadzono również część teoretyczną Ligi Elektryków, podczas której nasi delegaci zdobyli drugie miejsce. Po tej części wszyscy udali się na obiad, po którym równie chętnie udali się na spacer. Ze względu na dużą powierzchnię, jaką zajmuje Politechnika Wrocławska, oraz to, że kampus przedzielony jest rzeką, zbudowana została kolej linowa przewożąca studentów – również z tej atrakcji udało się skorzystać gościom.

Podczas drugiego dnia miejsce miały prelekcje z gośćmi, którzy uczestniczyli w nich zarówno stacjonarnie, jak i online. Wykłady dotyczyły obecnej oraz przyszłej sytuacji energetycznej naszego kraju, ale nie tylko. Uczestnikom przedstawiono także dostępne rozwiązania, dotyczące energetyki jądrowej – samej technologii oraz poszczególnych rodzajów generatorów, które obecnie są produkowane lub ich instalacja odbędzie się w najbliższej przyszłości. Część wykładowa zakończyła się wystąpieniem związanym z umiejętnościami miękkimi. Po krótkim czasie wolnym zaproszono uczestników do drugiej części Ligi Elektryków – do części praktycznej. W tej rundzie nasi koledzy z Koła nr 19 OGl SEP zajęli pierwsze miejsce i finalnie z dwóch rund uzyskali najwyższą liczbę punktów i zdobyli pierwsze miejsce!


O godz. 20.30 rozpoczął się uroczysty bankiet, na którym wręczono nagrody drużynom za zdobycie poszczególnych miejsc oraz podziękowania dla wszystkich oddziałów za to, że tak licznie uczestniczyli w tegorocznych ODME. Bankiet zakończył się wczesnym porankiem – wszyscy bawili się znakomicie.

Podczas ODME odbyło się również spotkanie Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP, na którym delegaci z kół z poszczególnych regionów Polski wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz uwagami dotyczącymi pracy SEP, a także swoich kół. Przedstawiono również sprawozdanie z działalności SRK za kończący się rok. Wybrany również został nowy zarząd SRK, na którego czele stanął Jakub Kaak, a nasz kolega z Oddziału Gliwickiego SEP – Mateusz Armata – został wybrany na Sekretarza SRK SEP. Gratulujemy mu i życzymy sukcesów!

Przygotował
Paweł Smołka
Prezes Koła nr 19 OGl SEP_____________________________________________________________________________

30.11.2021. Zawiadomienie o imprezach

KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.


ZAŁĄCZNIKI:
Deklaracja udziału w imprezach
Korekta planu imprez integracyjnych OGl SEP


_____________________________________________________________________________

21.11.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - spotkanie online: 23 listopada 2021 r.

W imieniu zespołu organizacyjnego Konwersatorium „Inteligentna Energetyka” serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie online 23.11.2021 r. o godz. 15.00.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od 14:40.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i Informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie http://ppte2050.pl/platforman w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.

Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda

Z serdecznymi pozdrowieniami
Wiceprezes OGl SEP
Aleksander Baranowski


_____________________________________________________________________________

12.11.2021. Nowe normy dotyczące instalacji nN w OGl SEP

Uprzejmie informujemy, że zasoby normowe OGl SEP zostały uzupełnione o nowe normy związane z instalacjami elektrycznymi nN. Wykaz norm znajduje się w załączniku.

Jednocześnie przypominamy, że przedmiotowe normy są tylko do wglądu w sekretariacie OGl SEP.

ZAŁĄCZNIK:
Wykaz norm nN._____________________________________________________________________________
12.11.2021. Warto zobaczyć!

W zakładce Biuletyn pod linkiem „Tydzień w SEP, nr 309” znaleźć można szereg aktualnych ogłoszeń ZG SEP o naborze wniosków o przyznanie różnych stypendiów oraz ogłoszeń o różnych konkursach. Może się załapiesz?


_____________________________________________________________________________
12.11.2021. Sprawozdania z działalności kół

W zakładce Koła znajduje się wzór sprawozdania z działalności kół. Prosimy o jego uzupełnienie i odesłanie do 31 grudnia 2021 r.


_____________________________________________________________________________
11.11.2021. Wspomnienie o śp. Kol. Andrzeju Cholewie


Dnia 7 listopada 2021 r. w wieku 74 lat zmarł dr inż. Andrzej Cholewa, emerytowany pracownik Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.

Andrzej Cholewa urodził się w 1947 roku w Szopie­nicach (obecnie dzielnica Katowic). w 1971 roku ukończył studia na Wydziale Górniczym Politechniki Śląskiej na specjalności Elektryfikacja i Automatyzacja Górnictwa. w tym samym roku podjął pracę w Katedrze Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa (obecnie Katedra Elektrotech­niki i Automatyki Przemysłowej), gdzie pracował do emerytury (2013 r.), kolejno na stanowiskach stażysty, asystenta, starszego asystenta i adiunkta. 

Specjalizował się w elektrotechnice górniczej. w 1982 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Przedmiotem jego prac naukowych były w szczególności problemy zwarć doziemnych, przepięć ziemnozwarciowych i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej w sieciach kopalnianych średniego napięcia. Był jednym z nielicznych specjalistów w tej dziedzinie, autorem licznych artykułów naukowych, referatów wygłaszanych na konferencjach naukowo-technicznych i ekspertyz wykonywanych na zlecenie zakładów górniczych. Był współautorem pierwszych programów do komputerowego wspomagania projektowania kopalnianych sieci średniego i niskiego napięcia (programy SNN oraz SWN wdrożone w ok. 30 zakładach górniczych). Współpracował z ośrodkami naukowo-badawczymi górnictwa. 

Był cenionym przez studentów nauczycielem akademickim. Prowadził wykłady, ćwiczenia laboratoryjne i projektowe oraz seminaria na wszystkich rodzajach studiów. Był promotorem i recenzentem kilkudziesięciu prac dyplomowych magisterskich i inżynierskich oraz współautorem podręczników akademickich z zakresu projektowania sieci elektroenergetycznych i badania urządzeń elektroenergetycznych i zabezpieczeń. Prowadził kursy dokształcające dla dozoru elektrycznego kopalń. Kilkakrotnie uzyskiwał nagrody Rektora Politechniki Śląskiej w zakresie dydaktyki i prac naukowo-badawczych. Był autorem lub współautorem ok. 50 publikacji i 5 skryptów. Andrzej Cholewa odznaczony był medalami i odznakami stowarzyszeniowymi i państwowymi, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Był człowiekiem o wielu zainteresowaniach. Interesowała go zwłaszcza historia Górnego Śląska jako lokalnego patrioty Szopienic. Zgromadził bogatą bibliotekę książek naukowych z tego zakresu. Działał społecznie m.in. w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich i w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Gliwickiej. Wyróżniał się prawością, skromnością, uczciwością, pracowitością i solidnością. Był lubiany przez współpracowników i studentów.

W latach 2006-2010 oraz 2010-2014 był członkiem zarządu Oddziału Gliwickiego SEP, a w latach 1998-2006 – przewodniczącym Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej OGl SEP, a następnie członkiem Centralnego Kolegium SEiAG SEP. w latach 1986-2006 był członkiem zarządu koła nr 10 SEP przy Politechnice Śląskiej, a latach 2006-2014 – członkiem komisji rewizyjnej koła SEP przy Politechnice Śląskiej. Ponadto był rzeczoznawcą SEP. Był również członkiem Sekcji Mechanizacji i Elektryfikacji Górnictwa Komisji Górniczej Oddziału PAN w Katowicach. 

Odszedł od nas szlachetny, prawy, serdeczny Człowiek, Przyjaciel i Kolega, cieszący się wielkim autorytetem w środowisku naukowym i górniczym, godny najwyższego szacunku nauczyciel akademicki. Uczynny, wielkoduszny, zawsze służący swoją wiedzą i doświadczeniem młodym pracownikom naukowym. Wychowawca wielu inżynierów elektryków górniczych.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 13.11.2021 r. (sobota) o godz. 9.00 w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach Szopienicach.

Wspomnienie przygotowali: Piotr Gawor, Adam Heyduk.
Redakcja: Sz.C._____________________________________________________________________________
09.11.2021. Zmarł nasz Kolega, śp. Andrzej Cholewa

Zmarł nasz Kolega, śp. Andrzej Cholewa. Cześć Jego pamięci!_____________________________________________________________________________
04.11.2021. XXIV Sympozjum Oddziału Poznańskiego SEP Sieci i instalacje 2021

W imieniu Zarządu Oddziału Poznańskiego SEP serdecznie zapraszamy na nasze jesienne XXIV Sympozjum OP (informacje w załączniku).

ZAŁĄCZNIKI:
Komunikat
Zgłoszenie udziału

Z wyrazami szacunku
Biuro SEP
Oddziału Poznańskiego


_____________________________________________________________________________
25.10.2021. Konkurs stypendialny rozstrzygnięty

KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.
_____________________________________________________________________________
24.10.2021. Ekspert NOT - nabór

KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.

ZAŁĄCZNIKI:
Regulamin
Karta zgłoszenia_____________________________________________________________________________
24.10.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - spotkanie hybrydowe: 26 października 2021 r.

W imieniu zespołu organizacyjnego Konwersatorium „Inteligentna Energetyka” serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie w dniu 26.10.2021r  o godz. 15.00.

Spotkanie będzie prowadzone w formie hybrydowej.

Miejsce spotkanie: Sala Rady Dziekańskiej, ul. B. Krzywoustego 2/228 w Gliwicach.

W spotkaniu będzie można również uczestniczyć w formie zdalnej na platformie zoom.us.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Jeżeli pojawi się problem z otwarciem linku, można go skopiować i wkleić bezpośrednio w pasek adresu przeglądarki.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i Informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie http://ppte2050.pl/platforman w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.

Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda

Wiceprezes OGl SEP
Aleksander Baranowski_____________________________________________________________________________

05.10.2021. Zmarła nasza koleżanka, śp. Barbara Kierzkowska

Z żalem informujemy, że zmarła nasza koleżanka, śp. Barbara Kierzkowska.
Cześć Jej pamięci!_____________________________________________________________________________
30.09.2021. IX Krajowa Konferencja Naukowo-Techniczna Urządzenia piorunochronne w projektowaniu i budowie

Uprzejmie informuję, że w dniu 21 października br. w Krakowie odbędzie się IX Krajowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Urządzenia piorunochronne w projektowaniu i budowie” organizowana przez O/Kr SEP przy współpracy PKO Odgr SEP, KEiE AGH i MOIIB.

W załączeniu przesyłam informację o konferencji wraz z kartą zgłoszenia udziału oraz program konferencji.

Zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o konferencji i zgłoszenie udziału w tej imprezie technicznej.

Liczę na pozytywną reakcję na przedstawioną propozycję.

ZAŁĄCZNIKI:
Informacja
Program
Zaproszenie i karta zgłoszenia

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Jan Strzałka
Prezes O/Kr SEP_____________________________________________________________________________

27.09.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 28 września 2021 r. (online)

W imieniu zespołu organizacyjnego Konserwatorium „Inteligentna Energetyka” serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie online dnia 28.09.2021 r. o godz.15.00 za pośrednictwem platformy zoom.us.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i Informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie http://ppte2050.pl/platforman w dziale Konwersatorium „Inteligentna Energetyka”. Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda

Serdecznie pozdrawiam
Aleksander Baranowski_____________________________________________________________________________

27.09.2021. Piknik grillowy w Podlesicach

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.


Dnia 18 września 2021 r. członkowie OGl SEP wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi wzięli udział w kolejnym pikniku grillowym, tym razem w Jurze Krakowsko-Częs­to­chowskiej. Piknik związany był pierwotnie ze zwiedzaniem Jury, ale niestety – niska temperatura i deszczyk zniechęciły uczestników wycieczki do wyjścia z autobusu. Na szczęście ten region kraju prezentuje się równie wspaniale spoza szyb autobusu... Zatem tylko najbardziej wytrwali udali się piechotą na Górę Zborów w Podlesicach. Bogate menu i miła atmosfera, wytworzona przez znanych wszystkim grajków, w zupełności skompensowały niedostatki pogody, co nieco poprawiło humory wycieczkowiczów. Szkoda tylko, że w tym dniu zupełnie zawiedli nasi siatkarze…

KLIKNIJ, aby zobaczyć i pobrać więcej zdjęć.


_____________________________________________________________________________

27.09.2021. Seminarium Koła nr 48

Seminarium „Poprawa bezpieczeństwa w oparciu o nowoczesne rozwiązania urządzeń energetycznych eksploatowanych w przemyśle górniczym”, zorganizowane przez Knurowskie Koło Terenowe OGl SEP dnia 17 września 2021 r. Przedstawione zostały 2 referaty: „NextSnN – program wspomagający projektowanie kopalnianych sieci niskiego napięcia” oraz „Modernizacja układu zasilania i sterowania stacji wentylatorów przy szybie IV KWK Knurów-Szczy­głowice Ruch Szczygłowice”.

Po zgrubnej wymianie poglądów na przedstawione tematy rozpoczęła się część integracyjno-konsumpcyjna ww. spotkania, z owocną dyskusją w tzw. podgrupach, lecz z zachowaniem wszelkich wymaganych ograniczeń antycovidowych. Tak 3-mać!_____________________________________________________________________________

27.09.2021. Energetab 2021 za nami

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.


Kilkunastu członków OGl SEP wzięło udział dnia 15 września 2021 r. w corocznych targach Energetab 2021, które tradycyjnie już odbywają się w połowie września u stóp Dębowca i Szyndzielni. Oprócz zwiedzania licznych stanowisk z bogatą ofertą branżową nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego członkowie OGl SEP wzięli również udział w II części Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Fotowoltaika dziś i jutro”, zorganizowanej w sie­dzibie ZIAD w Bielsku-Białej przez Bielsko-Bialski Oddział SEP, m.in. z patronatem OGl SEP. Mimo 3-krotnie mniejszej liczby wystawców na ww. targach w porównaniu z poprzednimi latami nie zmalała liczba aktualnych katalogów, informatorów i innej literatury fachowej, oferowanej na poszczególnych stoiskach i pomocnej w pracy zawodowej każdego SEP-owca. Nie zmalała również liczba zwiedzających, zwłaszcza młodego pokolenia, łowców wszelkiego rodzaju gadżetów i pamiątek „targowych”. Do zobaczenia za rok!_____________________________________________________________________________

07.09.2021. Materiały ze spotkania Prezesa SEP z GSK i SKO

Dnia 23 sierpnia 2021 r. odbyło się zdalne spotkanie Prezesa SEP z przedstawicielami Głównego Sądu Koleżeńskiego SEP oraz przedstawicielami Sądów Koleżeńskich poszczególnych Oddziałów SEP. Materiały z tego spotkania prezentujemy tutaj.

ZAŁĄCZNIKI:
Prezentacja Prezesa - informacja nt. bieżącej działalności ZG SEP
GSK dla OSK - odpowiedzialność BHP

Przewodniczący SK OGl SEP
A. Ciepły


_____________________________________________________________________________

07.09.2021. Uwaga, wyjeżdżający na ENERGETAB 2021

W zeszłym tygodniu ukazały się na stronie Energetab 2021 warunki dotyczące rejestracji, obowiązujące osób zwiedzających wystawę. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i zalogowanie na smartfonie w przygotowanej przez organizatorów Energetab 2021 aplikacji pod linkiem https://rejestracja.energetab.pl/.

Biuro targowe umożliwia również wypisanie na miejscu blankietu rejestracyjnego, ale na pewno wiąże się to z czasem stania w kolejce.

Niestety, taki jest teraz obowiązek dla uczestników imprez masowych i trzeba się mu podporządkować.

Proszę o przekazanie tej informacji osobom, które zostały zaproszone dodatkowo na wyjazd, organizowany przez OGl SEP.

W razie potrzeby udzielenia wyjaśnień proszę dzwonić na numer 508-006-790.

Z pozdrowieniami
Aleksander Baranowski

 

_____________________________________________________________________________

25.08.2021. Wyjazd na 34. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie „ENERGETAB 2021”


Z wielką radością informuję, że Sekcja Energetyki OGl SEP organizuje w dniu 15.09.2021 r. wyjazd autokarem na Targi „ENERGETAB 2021”.

ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetyki zawodowej i przemysłowej oraz z projektantami i dostawcami usług – zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Program wyjazdu na Targi dnia 15.09.2021 r.:
godz. 8.00 – wyjazd z Gliwic ul. Górnych Wałów 25 (spod budynku siedziby NOT);
ok. godz. 10.00 – przyjazd na miejsce wystawy Aleja Armii Krajowej 220 w Bielsku-Białej i zwiedzanie wystawy;
ok. godz. 16.00 – wyjazd z miejsca wystawy do Gliwic;
ok. godz. 19.00 – powrót do Gliwic (z krótkim postojem w miejscowości Kobiór).

Chęć uczestnictwa w wyjeździe proszę zgłaszać do biura SEP, tel. 32 231 14 30.

Będziemy respektować ograniczenia sanitarne. 

Serdecznie pozdrawiam
Aleksander Baranowski

 

_____________________________________________________________________________

23.08.2021. Konkurs stypendialny w roku szkolnym 2021/2022KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.


ZAŁĄCZNIKI:
Regulamin
Wniosek
Załącznik nr 1 (Kryteria oceny dorobku uczniów)_____________________________________________________________________________
19.08.2021. Uwaga, zmiana miejsca wyjazdu na spotkanie integracyjne OGl SEP

Uwaga, informujemy, że ze względu na prace remontowe przy ulicy Na Piasku uległo zmianie miejsce wyjazdu na spotkanie integracyjne OGl SEP. 

Aktualne miejsce zbiórki: przy ulicy Kochanowskiego 37 (plac pomiędzy zespołem garażowym  a domem studenckim SOLARIS)._____________________________________________________________________________

08.08.2021. Spotkanie integracyjne OGl SEP
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.
_____________________________________________________________________________
22.07.2021. Zmiana godzin urzędowania biura OGl SEP

Informujemy, że Biuro OGl SEP w dniach od 26.07.2021 r. do 16.08.2021 r. będzie czynne w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 10.00 do godz. 14.00 oraz w każdy wtorek od godz. 11.00 do 15.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Sekretarz OGl SEP
dr inż. Sz. Ciura


_____________________________________________________________________________

22.07.2021. Komisja nr 208 w sierpniu

Komisja Kwalifikacyjna nr 208 w sierpniu 2021 r. będzie egzaminować tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Przewodniczący Komisji
mgr inż. A. Sielski


_____________________________________________________________________________

16.07.2021. Piknik grillowy OGl SEP

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniu 10 lipca 2021 r. w godzinach 11.00-17.00 na ŁOWISKU „Leśnica” k. Kokotka odbył się po raz czwarty PIKNIK GRILLOWY członków Oddziału Gliwickiego SEP oraz osób towarzyszących, w którym uczestniczyło łącznie 96 osób.

Przy słonecznej pogodzie, w malowniczym plenerze odbyło się długo oczekiwane spotkanie integracyjne, połączone z konsumpcją dań z grilla (pierwsze podejście: kiełbaska + krupniok i piwo oraz drugie podejście: pstrąg + frytki + surówka i piwo).

Impreza miała charakter zabawy w terenie, na której przy akompaniamencie zespołu muzycznego (dwie gitary, akordeon i duet solistów) śpiewano piosenki biesiadne i turystyczne, wyświetlane na ekranie.

Dla zrzucenia nadmiaru kalorii pochodzących z serwowanych posiłków grillowych odbyły się zabawy ruchowe i zręcznościowe w następujących konkurencjach: łowienie ryb, strzelanie z pistoletów pneumatycznych do tarcz, rzuty bulami do dołków oraz rzut krążkiem o NAGRODĘ PREZESA.

W poszczególnych konkurencjach sukcesy odniosły następujące osoby:

łowienie ryb – konkurs nie został rozstrzygnięty, gdyż złowione okazy nie zostały zważone i zweryfikowane, czy nie zostały zakupione w sklepie rybnym;

strzelanie z pistoletu: Andrzej Smaka – 27 pkt, Roman Miksiewicz – 26 pkt, Damian Piwowar – 26 pkt, Kazimierz Zyskowski – 25 pkt, Szymon Ciura – 21 pkt, Adrian Nocoń – 21 pkt, Aleksander Baranowski – 21 pkt, Marek Brożek – 21 pkt, Kazimierz Gierlotka – 21 pkt;

rzuty bulami do dołków – panie: Janina Szewc – 60 pkt, Renata Kluska – 20 pkt, Barbara Zyskowska – 20 pkt, Halina Pilarek – 20 pkt;

rzuty bulami do dołków – panowie: Zygmunt Pilny – 30 pkt, Robert Kubaczek – 20 pkt, Szymon Ciura – 20 pkt, Henryk Poloczek – 20 pkt, Kazimierz Zyskowski – 20 pkt.

NAGRODĘ PREZESA wygrał – jak zwykle ostatnim rzutek krążka – kol. Stanisław Kłyś.

Nagrodą za zdobyte miejsca w konkursach były ciepłe wędzone pstrągi, a nagrodą prezesa – butelka 1,75 litra whisky, skonsumowana jak litr wody na pustyni przez spragnionych uczestników wielodniowej karawany…


Na koniec tego miłego spotkania miało miejsce jeszcze jedno miłe wydarzenie, jakim było wręczenie dwom naszym kolegom – uczestnikom spotkania – medali 100-lecia SEP, których nie mogli oni otrzymać w oficjalnym terminie. Przy gromkich brawach uczestników spotkania oraz przy dźwiękach dobrze znanego wszystkim „przeboju” pod tytułem „100 lat!” medale te otrzymali kol. A. Sielski oraz kol. K. Boba – główny organizator spotkania grillowego. Po tej ceremonii wszyscy z wyrazami zadowolenia, czym były niewymuszone uśmiechy na twarzach, wrócili do domów. Wobec organizatorów pozostaje zatem tylko głośno wypowiedzieć znane słowa: DZIĘKUJEMY i DO SIEGO ROKU!

KLIKNIJ, aby obejrzeć więcej zdjęć.

Opis przygotowali:
Szy. Ciu. i Ka.Bo.,

Autorzy zdjęć:
Ka. Bo., Ka. Gier. oraz Ad. Pil.

 


_____________________________________________________________________________
02.07.2021. Profesor Jan Subocz patronem Koła nr 59 przy Energo-Complex Sp. z o.o.

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Zarząd Główny SEP, na wniosek Oddziału Gliwickiego SEP, Uchwałą nr 116 z dnia 11 czerwca 2021 r., nadał Kołu nr 59 przy Energo-Complex Sp. z o.o. imię prof. Jana Subocza – wybitnego specjalisty w dziedzinie wysokich napięć, elektrotechnologii i inżynierii materiałowej, twórcy szkoły naukowej diagnostyki urządzeń elektroenergetycznych, a także autora wielu innowacyjnych wdrożeń.


Nadania dokonał Prezes SEP Piotr Szymczak na ręce prezesa Koła nr 59 Roberta Kubickiego.


Uroczystość odbyła się 16 czerwca 2021 r. w Hotelu Grand Lubicz w Ustce podczas XI Konferencji Naukowo-Technicznej „Transformatory w eksploatacji”, organizowanej przez firmę Energo-Complex Sp. z o.o. W nadaniu brali również udział Marek Szrot – Prezes Energo-Complex, Jacek Nowicki – Sekretarz Generalny SEP, Jan Kapinos – Prezes Oddziału Gliwickiego SEP.

Tekst i zdjęcia – wg Tydzień w SEP, nr 301_____________________________________________________________________________

01.07.2021. Obchody MDE w OGl SEP

Dnia 28 czerwca 2021 r. w Oddziale Gliwickim Stowarzyszenia Elektryków Polskich miała miejsce miła uroczystość, związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Elektryka. Obchody MDE w OGl SEP organizowane są corocznie przez nasz Oddział, Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej, Oddział Elektryków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej oraz Katedrę lub Instytut, z której wywodził się pracownik Wydziału, którego sylwetkę oraz osiągnięcia zawodowe i naukowe były przedstawiane w czasie tej uroczystości. W bieżącym roku była to Katedra Elektroenergetyki i Sterowania Układów, wywodząca się z Instytutu o tej samej nazwie, który zorganizował i którym przez wiele lat kierował prof. dr hab. inż. Antoni Bogucki (1923-1991).

Po powitaniu przez kol. Jana Kapinosa – Prezesa OGl SEP – dość licznego grona zaproszonych gości i po krótkim przedstawieniu historii ustanowienia MDE rozpoczęła się ceremonia wręczania medali i innych odznaczeń dla członków wspierających oraz wyróżniających się członków zwyczajnych OGl SEP. Były to w zdecydowanej większości medale 100-lecia SEP, przyznane jeszcze w 2019 r., lecz niewręczone do tej pory z powodu ograniczeń, związanych z koronawirusem COVID-19.

Miłym akcentem ww. obchodów było wręczenie przez Prezesa Oddziału Zagłębia Węglowego SEP, kol. Jerzego Barglika medalu 100-lecia ww. Oddziału przyznanego przez OZW SEP dla Prezesa OGl SEP oraz okolicznościowego adresu OGl SEP dla kol. Bogumiła Dudka, członka honorowego SEP, wręczonego z okazji zbliżającej się 70. rocznicy jego urodzin oraz 50. rocznicy przynależności do SEP.

Sylwetkę prof. dra hab. inż. Antoniego Boguckiego w 30. rocznicę Jego śmierci przedstawił kol. Jan Popczyk – współpracownik, wychowanek i przyjaciel prof. Boguckiego.


Prof. A. Bogucki (1923-1991)

Prof. Bogucki był wybitnym specjalistą z zakresu elektroenergetyki. Prace Profesora wniosły poważny wkład w teorię systemów elektro­energetycznych i znalazły zastosowanie w wielu zagadnieniach, związanych z ich eksploatacją, automatyzacją i sterowaniem. Profesor był m.in. doktorem h.c. Nowosybirskiego Instytutu Elektrotechnicznego, członkiem Komitetu Elektrotechniki PAN, dyrektorem energetyki II stopnia, posłem na Sejm, Prorektorem Politechniki Śląskiej, organizatorem i wieloletnim dyrektorem Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów. Był autorem kilku skryptów, współautorem książki oraz autorem i współautorem ponad stu publikacji naukowych z dziedziny eksploatacji, automatyzacji i sterowania systemów elektroenergetycznych, wychowawcą i opiekunem młodej kadry naukowej. Profesor Antoni Bogucki zmarł 15 maja 1991 r. Jest pochowany na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

Po wystąpieniu kol. Popczyka głos zabrali inni współpracownicy, wychowankowie i przyjaciele Profesora, dzieląc się z uczestnikami tego miłego spotkania mniej znanymi historyjkami z Jego życia i z działalności na naszej Uczelni.

Obchody MDE w OGl SEP zakończyły się spotkaniem koleżeńskim przy kawie i ciastku z równoległą dyskusją na wszystkie tematy, które nawarstwiły się do początku pandemii koronawirusa COVID-19.

KLIKNIJ, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Przygotował: Sz. C.
Zdjęcia: A. Pil.

 

 

_____________________________________________________________________________

20.06.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 22 czerwca 2021 r. (online)

W imieniu zespołu organizacyjnego Konserwatorium „Inteligentna Energetyka” serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie za pośrednictwem platformy zoom.us.

Termin: 22.06.2021 r. (wtorek) godz. 15:00 do 18:00.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na PLATFORMIE w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka. Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda

Serdecznie pozdrawiam
Aleksander Baranowski_____________________________________________________________________________

17.06.2021. IX Webinarium w Oddziale Zagłębia Węglowego SEP

Uprzejmie zapraszam na IX Webinarium Techniczne, które odbędzie się we wtorek, 22 czerwca 2021 roku, w godz. 11:00-12:30 w trybie zdalnym za pośrednictwem komunikatora ZOOM.

Zaproszenie w załączeniu.

Logowanie od godz. 10:30.

ZOOM - logowanie: KLIKNIJ, aby dołączyć.

Meeting ID: 980 5336 0948
Passcode: 316740

ZAŁĄCZNIK:
Zaproszenie.

Z poważaniem
Anna Dudek
Oddział Zagłębia Węglowego
Stowarzyszenia Elektryków Polskich
ul. Podgórna 4, pokój 36
40-026 Katowice
tel. 32 255 33 07
fax 32 255 25 03
e-mail: biuro@sep.katowice.pl
www.sep.katowice.pl

 
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich z siedzibą w Warszawie; 00-050 Warszawa, ul. Świętokrzyska 14.

2. Inspektorem ochrony danych jest Krzysztof Lewandowski. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z przetwarzaniem dotyczących Pani/Pana danych, prosimy o kontakt pod adres e-mail: iod@sep.com.pl lub telefonicznie: +48 504 899 889.

3. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.

4. Jeśli uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

5. Zgodnie z art. 21 ust. 4 RODO informujemy, iż przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania dotyczących Pani/Panu danych osobowych. Sprzeciw należy złożyć inspektorowi ochrony danych, którego dane kontaktowe wskazane są w pkt 2. Zgodnie z art. 21 ust. 1 RODO, składając sprzeciw, należy wskazać jego przyczyny związane z Pani/Pana szczególną sytuacją._____________________________________________________________________________
14.06.2021. Zapraszamy na konferencję online „Modernizacja oświetlenia ulicznego w formule PPP

Zapraszamy na organizowaną przez OKr SEP w trybie on-line konferencję naukowo-techniczną „Modernizacja oświetlenia ulicznego w formule PPP”, która odbędzie się 16 czerwca 2021 r. w godzinach 9:30-16:00 na platformie Zoom. Zapisy TUTAJ.

Szczegóły w załączniku.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

ZAŁĄCZNIK:
Program konferencji

Za Organizatorów
Jan Strzałka
Prezes OKr SEP
_____________________________________________________________________________
04.06.2021. Obchody ŚDTiSI w OGl SEP

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniu 31.05.2021 r. w sali konferencyjnej Oddziału Gliwickiego SEP odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

W spotkaniu tym oprócz osób zgromadzonych w sali konferencyjnej uczestniczyli również zdalnie, poprzez platformę ZOOM, członkowie SEP.


Spotkanie było transmitowane w Internecie.

Program spotkania obejmował uroczyste wręczenie medali oraz wykład okolicznościowy.


Medale  im. Lucjana Nehrebeckiego wręczono członkom OGl SEP z:
Koła nr 48 – koledze Zbigniewowi Talarkowi;
Koła nr  2  – koleżance Barbarze Zyskowskiej i koledze Grzegorzowi Czempikowi;
Koła nr 20 – koledze Markowi Holonie.


Medal im. Jana Obrąpalskiego otrzymał członek Koła nr 2 – kolega Dariusz Janecki.

Ze względu na ograniczenia ustawowe medale były wręczane częściowo osobiście oraz częściowo wirtualnie.


Okolicznościowy wykład pod tytułem „Wymogi prawa w zakresie dopuszczania do sprzedaży i użytkowania przyrządów pomiarowych wygłosił kol. Bogusław Kasperczyk.

Bo. Kas.

 

_____________________________________________________________________________

02.06.2021. Biuro OGl SEP nieczynne

Uwaga, w piątek, 4 czerwca 2021 r., biuro OGl SEP będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.


_____________________________________________________________________________
01.06.2021. Zaproszenie na Międzynarodowy Dzień Elektryka - 10 czerwca 2021 r.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.Zapraszam na obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka, które będą miały miejsce zdalnie dnia 10 czerwca 2021 r. od godz. 10:00. Całe wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.

Ramowy program:
Sesja A: Inauguracja MDE
Sesja B: 130. rocznica pierwszego przesyłu energii elektrycznej prądem trójfazowym z Lauffen do Frankfurtu nad Menem
Sesja C: 100 lat Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej
Sesja D: Uroczysty koncert
Sesja E: Elektrycy w walce z COVID, działania polskich elektryków
Sesja F: Elektrycy w walce z COVID, działania elektryków zagranicznych
Zakończenie MDE

Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy na wideokonferencję!

Rejestracja TUTAJ.

W imieniu organizatorów
Piotr Szymczak
Prezes SEP_____________________________________________________________________________
22.05.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 25 maja 2021 r. (online)

Tradycyjnie w imieniu zespołu organizacyjnego Konwersatorium „Inteligentna Energetyka” zapraszam na kolejne spotkanie online w dniu 25 maja 2021 r. w godz. 15.00-18:00 za pośrednictwem platformy zoom.us.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i Informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka. Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda
Instrukcja obsługi platformy zoom.us

Pozdrawiam serdecznie
Aleksander Baranowski


_____________________________________________________________________________

11.05.2021. Zawiadomienie o pikniku grillowym

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć._____________________________________________________________________________
10.05.2021. Konferencja Fotowoltaika dziś i jutro

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby przejść na stronę konferencji.

Serdecznie zapraszamy naszych Partnerów, Klientów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji FOTOWOLTAIKA DZIŚ i JUTRO w niespotykanej dotychczas formule w oparciu o hybrydowe rozwiązanie prowadzenia wykładów on-line oraz praktycznych pokazów w specjalnej strefie OZE podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2021.

 

1. Przetwarzane Pana/Pani danych osobowych odbywa się na podstawie ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) art. 6 ust.1 lit. a) – zgoda została wyrażona podczas rejestracji przed targami ENERGETAB 2020.

2. Administratorem Państwa danych osobowych jest ZIAD Bielsko-Biała SA z siedzibą w Bielsku-Białej, al. Armii Krajowej 220.

3. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, którym jest p. Marcin Wrzosok jest możliwy na powyższy adres korespondencyjny, e-mail: dane@ziad.bielsko.pl lub telefonicznie: 338138232.

4. Ma Pan/Pani prawo do:
· żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, które Pana/Pani dotyczą;
· cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
· sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania;
· przeniesienia danych osobowych;
· wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli uzna, że jego prawa zostały naruszone.

5. Cofnięcie zgody na oferty marketingowe jest możliwe w każdej chwili poprzez wysłanie odpowiedzi na tego e-maila z tematem wiadomości „NIE”.

Oddział Bielsko-Bialski SEP


_____________________________________________________________________________

07.05.2021. XXII Konferencja Okrągłego Stołu Przyspieszenie transformacji cyfrowej w trudnych czasach” - online


Serdecznie zapraszamy do udziału w XXII Konferencji Okrągłego Stołu „Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego” pod tegorocznym hasłem wiodącym:

„Przyspieszenie transformacji cyfrowej w trudnych czasach”– online!

Termin: 17 maja 2021 roku, godz. 10.00.

W organizacji tegorocznej edycji KOS-u z SEP tradycyjnie najsilniej współpracują dwa ośrodki akademickie:
Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa;
Instytut Systemów Łączności - Wydział Elektroniki, Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa;

Patronatu Honorowego konferencji udzielili: Minister Edukacji i Nauki oraz Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Marek Zagórski.

Program ramowy i inne informacje o wydarzeniu dostępne są na dedykowanej stronie internetowej: Konferencja Okrągłego Stołu.

Zapraszamy!

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Osoby zarejestrowane otrzymają link aktywacyjny umożliwiający połączenie.

Zapraszamy na profil SEP na Facebooku po najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach i nie tylko!

Z pozdrowieniami
Katarzyna Gut
Główny Specjalista
Dział Rozwoju Naukowo-Technicznego SEP
tel.: +48 22 556 43 07
tel. kom.: +48 662 186 213
e-mail: katarzyna.gut@sep.com.pl
Stowarzyszenie Elektryków Polskich
ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa, Polska
tel.: +48 22 556 43 02, faks: + 48 22 556 43 01
http://sep.com.pl/
https://www.facebook.com/StowarzyszenieElektrykowPolskich


_____________________________________________________________________________

23.04.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 27 kwietnia 2021 r. (online)

Serdecznie zapraszam na najbliższe Konwersatorium „Inteligentna Energetyka”, które odbędzie się online za pośrednictwem platformy zoom.us.

Termin: 27.04.2021 r. (wtorek) godz. 15:00 do 18:00.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Link do spotkania będzie aktywny od godz. 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.

Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda
Instrukcja obsługi platformy zoom.us

Aleksander Baranowski
Oddział Gliwicki SEP


_____________________________________________________________________________

20.04.2021. Odwołane egzaminy w Bytomiu

Uwaga!

Ze względu na Covid-19 planowane na 21 kwietnia 2021 r. egzaminy kwalifikacyjne w Bytomiu, przeprowadzane przez Komisję nr 208, nie odbędą się.

Następny termin egzaminów - w maju 2021 r.

Bliższe informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 660153651.

Za niedogodności przepraszamy.

Przewodniczący Komisji nr 208

 _____________________________________________________________________________
12.04.2021. Zmarł nasz kolega, śp. Piotr Gardawski

Z żalem informujemy, że w wyniku powikłań po COVID-19 zmarł nasz kolega, śp. Piotr Gardawski.

Cześć Jego pamięci!
_____________________________________________________________________________

09.04.2021. Spotkanie Prezesów Kół OGl SEP

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 6 kwietnia 2021 r. odbyło się zdalne spotkanie (na platformie Zoom) Prezesów Kół Oddziału Gliwickiego SEP z przedstawicielami Prezydium OGl SEP.

Głównym punktem tego spotkania było uroczyste, wirtualne wręczenie dyplomu Prezesowi Knurowskiego Koła Terenowego, kol. Krzysztofowi DUSZY, za udział oraz zajęcie przez ww. Koło IV miejsca w ogólnopolskim konkursie na najaktywniejsze Koło SEP w 2019 r., zorganizowanym przez ZG SEP.


Niestety, ze znanego wszystkim powodu wręczenie tego wyróżnienia nie mogło się odbyć wcześniej i w bardziej eksponowanych warunkach.

W czasie spotkania zaprezentowane zostały zdjęcia z imprez i spotkań, zorganizowanych przez ww. Koło, najwyżej ocenionych przez Kapitułę ww. konkursu. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy: Tak 3mać dalej!!!

W trakcie tego spotkania omawiane były również ważne dla Kół sprawy finansowe oraz przedstawiony został i omówiony plan działalności Oddziału na 2021 r.

Szkoda tylko, że w spotkaniu wzięła udział tylko połowa Prezesów wszystkich Kół...

A. Bar._____________________________________________________________________________

28.03.2021. Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Wielkanocnych

w te trudne, pandemiczne dni

wszystkim członkom i sympatykom OGl SEP

serdeczne życzenia: dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności

oraz nadziei na zdecydowanie lepsze czasy

składa

Zarząd Oddziału Gliwickiego SEP.
                                                                    Gliwice, Wielkanoc 2021

                          

_____________________________________________________________________________
26.03.2021. Zmarł nasz kolega, śp. Zbigniew Chłap

Zmarł nasz kolega, śp. Zbigniew Chłap. Cześć Jego pamięci._____________________________________________________________________________
20.03.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 23 marca 2021 r. (online)

Serdecznie zapraszam na najbliższe już 123. Konwersatorium „Inteligentna Energetyka”, które odbędzie się online za pośrednictwem platformy zoom.us.

Termin: 23.03.2021 r. (wtorek) godz. 15:00 do 18:00.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Link do spotkania będzie aktywny od godz. 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.

Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda
Instrukcja obsługi platformy zoom.us

Aleksander Baranowski
Oddział Gliwicki SEP


_____________________________________________________________________________

17.03.2021. Biuro OGl SEP nieczynne!

Informujemy, że z powodu 3. fali COVID-19 Biuro SEP będzie nieczynne do dnia 25 marca 2021 r. włącznie. Kontakt tylko telefoniczny pod numerami 32-231-14-30 oraz 570-110-223 lub mailem biuro@sep.gliwice.pl.

Za utrudnienia przepraszamy.

W imieniu Prezydium SEP
Sekretarz
Sz. Ciura_____________________________________________________________________________

17.03.2021. Odwołany egzamin!

Uwaga!

Informujemy, że egzamin kwalifikacyjny Komisji nr 208, który miał się odbyć dnia 17 marca 2021 r. w hurtowni „CENTROELEKTRYK” w Bytomiu, został odwołany.

Za niedogodności przepraszamy.

Przewodniczący Komisji nr 208
A. Sielski

 


_____________________________________________________________________________

10.03.2021. Seminarium szkoleniowe online „Ochrona odgromowa obiektów budowlanych w świetle aktualnych przepisów oraz zastosowanie w praktyce”

Oddział Zagłębia Węglowego SEP zaprasza na seminarium szkoleniowe online, które odbędzie się w dniu 16.03.2021 r., od godziny 10:00, na temat „Ochrona odgromowa obiektów budowlanych w świetle aktualnych przepisów oraz zastosowanie w praktyce”.

Wykładowca:
Krzysztof Wincencik (Doradca techniczny w firmie ‎DEHN POLSKA sp. z o.o., wiceprezes Oddziału Krakowskiego SEP)

Program szkolenia:
  Aktualny stan prawny
Interpretacja aktualnych zmian oraz kontrowersji związanych z wycofanymi normami
Przykłady rozwiązań, praktyczne zastosowanie
Najczęściej występujące wady i błędy wykonawcze
Planowane zmiany w prawie
Nowości techniczne na świecie

Zapraszamy do zapisów poprzez e-mail, najlepiej na karcie zgłoszenia.

Zgłoszone osoby będą otrzymywały e-mailem link dostępu kilka dni przed szkoleniem. Szkolenia będą realizowane poprzez platformę ClickMeeting.

Karta zgłoszenia w załączeniu.

Koszty uczestnictwa:
Opłata pełna: 50 zł
Zwolnienie z opłaty przewidziane jest dla:
członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
(warunek: płacone składki)
członków Kół Stowarzyszenia Elektryków Polskich (warunek: opłacone składki oraz aktywne członkostwo przez minimum rok). 

Informacje dodatkowe:
Opłatę należy wnieść najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia.
Zgłoszenia przyjmowane są do piątku poprzedzającego wybrane szkolenie lub do wyczerpania miejsc.
Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail: biuro@sep.katowice.pl.
Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z zobowiązaniem pokrycia kosztów szkolenia, nawet w przypadku nie wzięcia udziału w szkoleniu. Wycofanie karty zgłoszenia bez pokrywania kosztów szkolenia możliwe jest do poniedziałku (do godziny 12:00) poprzedzającego dane szkolenie.
W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc, zastrzegamy sobie prawo odmówienia przyjęcia zgłoszenia.
W przypadku nie zebrania odpowiedniej liczby chętnych, szkolenie może zostać odwołane.
Więcej informacji o szkoleniach udziela Biuro OZW SEP.
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie.

ZAŁĄCZNIKI:
Wykaz szkoleń OZW
Karta zgłoszenia

Anna Dudek
Oddział Zagłębia Węglowego
Stowarzyszenia Elektryków Polskich
ul. Podgórna 4, pokój 36
40-026 Katowice
tel. 32 255 33 07
fax 32 255 25 03
e-mail: biuro@sep.katowice.pl
www.sep.katowice.pl

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich z siedzibą w Warszawie; 00-050 Warszawa, ul. Świętokrzyska 14.
2. Inspektorem ochrony danych jest Krzysztof Lewandowski. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z przetwarzaniem dotyczących Pani/Pana danych, prosimy o kontakt pod adres e-mail: iod@sep.com.pl lub telefonicznie: +48 504 899 889.
3. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
4. Jeśli uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
5. Zgodnie z art. 21 ust. 4 RODO informujemy, iż przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania dotyczących Pani/Panu danych osobowych. Sprzeciw należy złożyć inspektorowi ochrony danych, którego dane kontaktowe wskazane są w pkt 2. Zgodnie z art. 21 ust. 1 RODO, składając sprzeciw, należy wskazać jego przyczyny związane z Pani/Pana szczególną sytuacją._____________________________________________________________________________

28.02.2021. Zaproszenie na obchody Światowego Dnia Inżyniera na Politechnice Śląskiej

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć._____________________________________________________________________________

28.02.2021. Zaproszenie na obchody Światowego Dnia Inżyniera w FSNT NOT Gliwice

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć._____________________________________________________________________________
23.02.2021. Konkurs im. prof. Mieczysław Pożaryskiego na najlepsze artykuły opublikowane w czasopismach SEP w roku 2020

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominam o corocznym Konkursie im. prof. Mieczysława Pożaryskiego dla autorów najlepszych artykułów opublikowanych w roku 2020, w czasopismach SEP.

W załączeniu przesyłam harmonogram konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Załączam również regulamin konkursu, który znajduje się na stronie www.sep.com.pl w zakładce Monitor/Regulaminy konkursów.

Wypełnione formularze wraz z pełnymi tekstami artykułów należy przesłać do 1 kwietnia 2021 r. na adres Działu Organizacyjno-Marketingowego Biura SEP: do.sep@sep.com.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie.

ZAŁĄCZNIKI:
Harmonogram konkursu
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

Z poważaniem
Renata Zych
główny specjalista
Dział Organizacyjno-Marketingowy Biura SEP
tel. +48 22 55 64 305; kom.: 533 314 914
e-mail: do.sep@sep.com.pl

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel.: +48 22 556 43 02, faks: + 48 22 556 43 01

 

_____________________________________________________________________________

21.02.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 23 lutego 2021 r. (online)

Serdecznie zapraszam na najbliższe Konwersatorium „Inteligentna Energetyka”, które odbędzie się online za pośrednictwem platformy zoom.us.

Termin: 23.02.2021r. (wtorek) godz. 15:00 do 18:00.

Uwaga, zmiana danych logowania!

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 937 7908 6178
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od godz. 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.

Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda
Instrukcja obsługi platformy zoom.us

Serdecznie pozdrawiam
Aleksander Baranowski
Oddział Gliwicki SEP


_____________________________________________________________________________

22.01.2021. Konwersatorium Inteligentna Energetyka” - 26 stycznia 2021 r. (online)

W imieniu zespołu organizacyjnego serdecznie zapraszam na 121. spotkanie w cyklu Konwersatorium „Inteligentna Energetyka”, które odbędzie się w dniu 26.01.2021 r. o godz.15.00 za pośrednictwem platformy Zoom.

W celu dołączenia do spotkania należy kliknąć LINK.

Meeting ID: 991 4008 2796
Passcode: KIE

Spotkanie będzie aktywne od 14:30.

Materiały na najbliższe Konwersatorium (w tym agenda i informator Stowarzyszenia Klaster 3x20) zamieszczono na platformie w dziale Konwersatorium Inteligentna Energetyka.

Z materiałami z wcześniejszego konwersatorium można zapoznać się na STRONIE.

ZAŁĄCZNIKI:
Informator
Agenda
Instrukcja obsługi platformy zoom.us

Serdecznie pozdrawiam
Aleksander Baranowski


_____________________________________________________________________________

05.01.2021. Nowe stawki za egzaminy kwalifikacyjne

Opłata
za przeprowadzenie egzaminu
 
w 2021 r. wynosi

280 zł

Opłata za wydanie duplikatu zaświadczenia w 2021 r. wynosi
84 zł + VAT = 103,32 zł

(obowiązuje tylko w przypadku zniszczenia lub zagubienia oryginału zaświadczenia)

Przypominamy:

Opłaty za egzaminy kwalifikacyjne SEP, szkolenia i seminaria mogą być dokonywane:

   przelewem na konto Oddziału Gliwickiego SEP:

       PKO BP I O/Gliwice   79 1020 2401 0000 0002 0219 4249

W tytule przelewu należy wpisać: Imię i nazwisko – egzamin
Dowód wpłaty należy okazać przed egzaminem.

  kartą płatniczą - w Oddziale Gliwickim SEP lub bezpośrednio u sekretarzy komisji egzaminacyjnych

  za pomocą BLIKA - w Oddziale Gliwickim SEP

      Płatność gotówką jest NIEMOŻLIWA!


_____________________________________________________________________________

Wcześniejsze wiadomości >>>>