Menu

Nasz Oddział
Aktualności
Historia Oddziału
Koła
Sekcje
Imprezy
Szkolenia
Egzaminy
Odznaki i medale SEP
Biuletyn
Zarząd Główny
Statut SEP
Inne Oddziały SEP
Archiwum aktualności
Więcej w zakładce
SzkoleniaWięcej na stronie
www.klaster3x20.plWYDAWNICTWO JUBILEUSZOWE


Zapraszamy na 1-dniowe seminaria szkoleniowe dla osób
odnawiających uprawnienia G-1 Eksploatacja i G-1 Dozór
>>> pobierz plik z pełną informacją <<<


  A N K I E T A
informacja do bazy członków OGl SEP dotycząca
pracy społecznej i posiadanych odznaczeń
i wyróżnień

09.02.2018. Zebranie Sekcji EiAG SEP

Przewodniczący i Centralne Kolegium Ogólnostowarzyszeniowej Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej Stowarzyszenia Elektryków Polskich zawiadamiają, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji EiAG odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godzinie 13.00 w ITI EMAG w Katowicach przy ul. Leopolda 31.

Andrzej Cholewa
08.02.2018. Spotkanie noworoczne Koła nr 10 przy Politechnice Śląskiej

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.


Dnia 23 stycznia 2018 roku odbyło się jak co roku spotkanie noworoczne członków Koła nr 10 SEP przy Politechnice Śląskiej, tym razem połączone z Walnym Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym. Koło to jest największym kołem OGl SEP, gdyż skupia aż 115 członków Oddziału.

Licznie przybyłych członków Koła i zaproszonych gości przywitał Prezes Koła, kol. Tomasz Rusek, po czym przedstawił sprawozdanie z działalności Koła w mijającej kadencji. Dyskusję nad tym sprawozdaniem zapoczątkował Prezes Oddziału, kol. Jan Kapinos, a następnie zabrał głos Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, prof. Paweł Sowa.


Prowadzenie części roboczej spotkania zebrani powierzyli kol. Bernardowi Witkowi. Wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium ustępują­cemu Zarządowi Koła uzyskał w głosowaniu poparcie zgromadzonych członków Koła. W wyniku sprawnie przeprowadzonego głosowania wybrano Prezesa Koła, członków Zarządu Koła, członków Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Walne Zgromadzenie Oddziału Gliwickiego SEP. W wyniku głosowania na Prezesa Koła nr 10 w kadencji 2018-2022 jednogłośnie został wybrany ponownie kol. Tomasz Rusek.


Część towarzyską spotkania nowo wybrany Prezes zapoczątkował toastem za pomyślność w nowym, 2018 roku. Smaczny poczęstunek, pozostający do dyspozycji uczestników, pozwolił na wielogodzinną dyskusję w miłej atmosferze.

Bo. Kas.06.02.2018. IV Dyskusyjne Forum Kobiet SEP

Drogie Panie!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie podczas IV Dyskusyjnego Forum Kobiet SEP.

Jak w poprzednich latach do udziału zachęcamy wszystkie Panie związane z naszym Stowarzyszeniem: członkinie oddziałów, jak również niezrzeszone pracownice biur jednostek terenowych, agend, redakcji czasopism, członkinie sekcji, komitetów, komisji oraz sympatyczki SEP. Tym razem forum odbędzie się w Łodzi w dniach 12-13 kwietnia 2018 r.

Termin zgłoszenia udziału upływa 23 lutego 2018 r.

Szczegóły w załącznikach.

W imieniu Centralnej Komisji ds. Członków Zwyczajnych SEP
przewodnicząca - Józefa Okładło

Z pozdrowieniami
Katarzyna Gut
p.o. Dyrektor
Dział Organizacyjny

tel.: +48 22 556 43 03
tel. kom.: +48 662 186 213
e-mail: katarzyna.gut@sep.com.pl

ZAŁĄCZNIKI:
Informacja
Karta zgłoszenia
29.01.2018. Spotkanie noworoczne Sekcji Energetyki OGl SEP

Dnia 19 stycznia 2018 r. odbyło się tradycyjne Spotkanie noworoczne Kolegium Sekcji Energetyki OGl SEP i można powiedzieć, że to już tradycyjnie, bo po raz trzeci, w słynącej z oryginalnego wystroju Sali Marynarskiej hotelu „Malinowski Business”.


Niezawodne 73-osobowe grono członków i sympatyków ww. Sekcji bawiło się wspaniale do późnych godzin nocnych przy przyjaznej nogom i miłej uchu muzyce zespołu Format. Bardzo bogate menu dodatkowo jeszcze poprawiło nastroje i humory wszystkim uczestnikom zabawy.


Do zobaczenia w następnym roku!

24.01.2018. Do kupienia miniaturki odznak SEP-owskich i znaczek SEP

Informujemy, że dostępne są odpłatnie miniaturki odznak SEP oraz znaczek SEP, który może nosić każdy członek Stowarzyszenia.

Zamówienia indywidualne lub poprzez własne Koło OGl SEP można składać w Biurze OGl SEP do 15 lutego 2018 r. (z możliwością zakupu hurtowego przez Oddział) lub w dowolnym terminie można je bezpośrednio zamawiać albo kupować w Warszawie.

Szczegóły – w ZAŁĄCZNIKU.

Sz. C.
18.01.2018. Spotkanie noworoczne

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.


Dnia 10 stycznia 2018 r. odbyło się Spotkanie Noworoczne Oddziału Gliwickiego SEP. Spotkanie to zaszczycili swą obecnością Prezes SEP Piotr Szymczak, Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej prof. Paweł Sowa, Prezesi i członkowie sąsiednich Oddziałów SEP i stowarzyszeń FSN NOT oraz zaproszeni goście, wśród których dominowali członkowie Koła OGl SEP z Politechniki Śląskiej i przedstawiciele firm z regionu. Obecni byli również nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Elektrotechników Polskich w Republice Czeskiej.


Na początku Prezes Oddziału Jan Kapinos przedstawił relację z działalności Oddziału w mijającym 2017 roku i zarys zamierzeń na najbliższą przyszłość, po czym głos zabrali zaproszeni goście. M.in. Prezes SEP Piotr Szymczak przedstawił krótko dokonania SEP w 2017 r. i wyzwania stojące przed Stowarzyszeniem w roku wyborczym, a w towarzystwie przedstawicieli Bielsko-Bialskiego Oddziału SEP wręczył Medal im. inż. Karola F. Pollaka, przyznany dla OGl SEP przez ww. Oddział. Natomiast Prezes Oddziału Zagłębia Węglowego SEP, prof. Jerzy Barglik, wręczył przyznany dla OGl SEP przez ww. Oddział Medal im. dra inż. Zbigniewa Białkiewicza.

W następnej kolejności wręczone zostały również liczne odznaczenia honorowe i medale, przyznane poszczególnym członkom Gliwickiego Oddziału SEP za wyróżniające się osiągnięcia w pracy na rzecz elektryki oraz wkład w działalność statutową SEP.

I tak – na wniosek Prezesa SEP – okolicznościowe medale z jego rąk otrzymali Koledzy:

medale im. prof. Romana DZIEŚLEWSKIEGO:
Kazimierz GIERLOTKA
Tadeusz GLINKA
Krzysztof KOLONKO

  medale im. prof. Alfonsa HOFFMANNA:
Szymon CIURA
Andrzej S. GRABOWSKI

medal im. inż. Michała DOLIWO-DOBROWOLSKIEGO:
Jan KAPINOS.


Wręczony został również medal im. prof. Włodzimierza KRUKOWSKIEGO, przyznany Koledze Waldemarowi OLECHOWI na wniosek Oddziału Radomskiego SEP.

W dalszej kolejności na wniosek OGl SEP godność Zasłużonego Seniora SEP z rąk Prezesa SEP otrzymali koledzy Mieczysław RISS oraz Andrzej SANOCKI.

Następnie Prezes SEP wręczył Odznaki Honorowe SEP, przyznane na wniosek OGl SEP Kolegom:

Januszowi NOWAKOWSKIEMU – odznakę szafirową,
Aleksandrowi BARANOWSKIEMU – odznakę złotą,
Damianowi KNOPIKOWI – odznakę srebrną.

Następnie wręczone zostały okolicznościowe medale, które otrzymali na wniosek OGl SEP Koleżanka i Koledzy:

medale im. prof. Jana OBRĄPALSKIEGO:
Halina OLEJNICZAK
Artur CHACHULSKI
Krzysztof KRYKOWSKI
Tomasz RUSEK

medal im. prof. Janusza GROSZKOWSKIEGO:
Edward HRYNKIEWICZ

medal im. inż. Michała DOLIWO-DOBROWOLSKIEGO:
Roman MIKSIEWICZ

medal im. prof. Mieczysława POŻARYSKIEGO:
Zbigniew TALAREK

medal im. Karola F. POLLAKA:
Franciszek WUNDERSEE.


To nie był koniec nagród. Z rąk Dziekana prof. Pawła SOWY i sponsorów XLIX Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z elektryki w 2017 r. nagrody otrzymali laureaci ww. konkursu (szczegóły tego konkursu przedstawiono z datą 16 grudnia 2017 r.):

inż. Grzegorz ZIOŁO – I nagroda,
mgr inż. Wojciech CZERNEK – II nagroda,
mgr inż. Daria MACHA – III nagroda,
inż. Monika MIKOŁAJCZYK – III nagroda,
mgr inż. Tomasz GAMRAT – wyróżnienie,
mgr inż. Wojciech KUCHCIK – wyróżnienie.


W części artystycznej Spotkania swym niebanalnym głosem i nadzwyczajnym wdziękiem przy wspaniałym akompaniamencie gitarowym oczarowała uczes­tników gliwicka wokalistka, Agnieszka Witomska, po czym Prezes Jan Kapinos wzniósł toast za pomyślność w 2018 roku.


Spotkanie to przy nader smacznym poczęstunku serwowanym przez organizatorów i przysłowiowej lampce wina oraz przy ożywionej dyskusji w tzw. podgrupach w miłej atmosferze trwało do późnych godzin wieczornych.

Pobierz ALBUM ze zdjęciami (za pomocą programu WinRAR).

Sz.C.
(zdjęcia: Bo. Kas. i A. Pil.)16.01.2018. Sylwester na bis

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.


Aż 70-osobowa grupa gliwickich SEP-owców i osób im towarzyszących uczestniczyła w spóźnionym nieco powitaniu nowego, 2018 roku. Chociaż obyło się bez fajerwerków i wystrzałów, to jednak z lampką szampana.


Wydarzenie to miało miejsce 13 stycznia 2018 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w czasie koncertu „Sylwester na bis”, złożonego wyłącznie z bardziej i mniej znanych piosenek z tekstami Jacka Cygana. Ten 3-godzinny spektakl zachwycił uczestników nie tylko świetnie wykonanymi piosenkami, ale również towarzyszącymi tym piosenkom licznymi popisami choreograficznymi młodych artystów teatru oraz odgrywanymi tematycznymi scenkami do słów poszczególnych piosenek.


Publiczność długo nie chciała dopuścić do opuszczenia sceny przez artystów teatru, a we foyer teatru oraz w kolejce do szatni można było usłyszeć najbardziej melodyjne piosenki z tego spektaklu, nucone w różnych tonacjach przez wielu uczestników tego niezwykle miłego i zapadającego w pamięć artystycznego wydarzenia.


Sz. C.
zdj. K. B.
10.01.2018. Zmiana opłat za egzamin kwalifikacyjny

Informujemy, że od 1 stycznia 2018 r. opłata za przeprowadzenie egzaminu kwalifikacyjnego na uprawnienia zawodowe wynosi 210 zł, natomiast za wydanie duplikatu zaświadczenia - 63 zł.
09.01.2018. Poranek noworoczny w NOSPR

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.


W dniu 07 stycznia 2018 r. 64-osobowa grupa członków Oddziału Gliwickiego SEP oraz osób towarzyszących uczestniczyła w PORANKU NOWOROCZNYM w 100. rocznicę urodzin Leonarda Bernsteina.

Główni wykonawcy koncertu to:
Jerzy Maksymiuk – dyrygent,
Bożena Bujnicka – sopran,
Tomasz Kuk – tenor,
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

Program koncertu obejmował utwory Leonarda Bernsteina, George’a Gershwina i Aarona Coplanda.


K.B.


 

07.01.2018. Wycieczka do centrum danych firmy 3S Data Center

Koło nr 10 OGl SEP (przy Politechnice Śląskiej) wspólnie z Sekcją Elektroniki, Automatyki i Informatyki Oddziału Gliwickiego SEP organizuje wycieczkę do jednego z najlepiej rozwijających się i najnowocześniejszego na Śląsku centrum danych - firmy 3S Data Center. Centrum jest interesującym obiektem nie tylko od strony informatycznej, ale również pod względem funkcjonalności systemów zasilania, systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych itp.

Ze względów organizacyjnych (ostre zasady bezpieczeństwa) i po akceptacji firmy w wycieczce przewiduje się udział ok. 15 osób.

Termin wycieczki - 11 stycznia 2018 r. (czwartek).

Wyjazd nastąpi spod Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 10 busem o godz. 14.30. Powrót przewiduje się ok. 17.30.

Do obiektu będzie można wejść tylko po okazaniu dowodu tożsamości.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę zainteresowanych o przesłanie na mój adres:
Boguslaw.Kasperczyk@polsl.pl
zgłoszenia chęci uczestnictwa w wycieczce. Decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzę otrzymanie każdego e-maila.

BoKas


___________________________________________________________________________


 

  Kontakt

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Oddział Gliwicki

adres

Górnych Wałów 25/210
44-100 Gliwice, skr. poczt. 512
mapka (jak trafić)
telefon

32 231 14 30
664 311 137
telefon/fax

32 231 28 76
e-mail

biuro@sep.gliwice.pl

Licznik odwiedzin
(od 05.01.2017)
: